Dla jednych to ciekawe, dla pozostałych okropne czasy. jak pogodzić te dwa światy? Wychodzi na to, że jest to niemożliwe

Dawniej to były czasy – powiedziała babcia do wnuczka. Był to jej komentarz gdy ten nie wychodził nigdzie przez kilka dni. Nie odchodził od komputerowego monitora, lecz babcia nie miała pojęcia, co on tam robi. Mogła dostrzec tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, słowa w obcym języku. W rzeczywistości wnuczek gra w gry komputerowe, ale babcia nie jest w stanie tego zrozumieć, bo jest z innej epoki. Dawniej w domu nie było co robić, więc każdy wychodził na dwór pobawić się z kolegami. Dzisiaj jest na odwrót.

granie

Autor: Manuel Cernuda
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś, wcale nie tak dawno, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy komputery może i były, ale niezbyt zaawansowane, a z drugiej strony mieli je nieliczni, na dworze bawili się wszyscy. Były randki, spotkania, zabawy, gry… Nikt nie myślał o pozostaniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak pięknie, że chciało się tylko tam przebywać. Kiedyś za karę uważano konieczność pozostania w domu, dzisiaj taka karą może być zmuszanie do wyjścia na dwór. No ale w końcu, co się dziwić. Rozwój technologii i internetu daje tak wiele możliwości, że trudno tej opcji się oprzeć.

Przecież coraz to nowe portale społecznościowe potrafią nas bardzo zaangażować, a czas mija tak szybko, że nawet nie wiemy,kiedy tracimy tak wiele cennego czasu. Jeśli zaś nie mamy ochoty na portale społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit (), ogame (pełen opis) czy gry wyścigi lub na jakiejś konsoli. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna się znudzi, to zaraz możemyzagrać w kolejną. Gdyby nas to nie zainteresowało, to zawsze pozostaje serfowanie po internecie. Niektórzy poważnie się nad tym zastanawiają, a mianowicie, czy zjawisko to jest zjawiskiem pozytywnym. Jakie znaczenie ma to dla różnych grup wiekowych? Wiadomo, ze najbardziej podatne są na to dzieci, ale i młodzież z dużą częstotliwością korzysta z tych dobrodziejstw.

granie

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Dorośli raczej prezentują inne pokolenie, choć niektórzy pozostający na czasie także potrafią złapać bakcyla. Ogólnie, czego bać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które spędza za dużo czasu przed komputerem, jest zapewnienie mu zabaw na świeżym powietrzu. Nie zmotywujemy go jednak do tego, kiedy sami będziemy siedzieli przed telewizorem. Najlepsze wyjście to świecenie przykładem, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś wyjechać, żeby pospacerować, na przykład po lesie. Zresztą, wieczorny spacer ( zobacz także ) co wziąć na spacer z psem to również świetny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*