Oprawa muzyczna na imprezie weselnej: dj czy raczej zespół „na żywo”

Niemało młodych par, które są na etapie przygotowań do wesela, zastanawia się, czy wybrać zespół muzyczny grający na żywo, czy może lepiej zdecydować się na dj’a. Oba rozwiązania posiadają pewne plusy i minusy. Musimy więc przekonać się jakie!

Dj na wesele bez wątpienia może zagwarantować nam znacznie bardziej różnorodny repertuar. Praktycznie każdy utwór, który sobie wybierzemy, może być odtworzony przez dj’a. Oprócz tego w trakcie imprezy goście sami mogą sugerować konkretne utwory, do jakich chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem myślimy o nieograniczonym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele (sprawdź: tort weselny wrocław) jest o wiele lepszym rozwiązaniem (poczytaj).

Niewątpliwie dla większości z nas ważne są też ceny. W sytuacji dj’a wydamy znacznie mniej za całą imprezę. Najczęściej dj’em jest jedna osoba, która w praktyce nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, dlatego też nawet bardzo popularny dj powinien nas kosztować zdecydowanie mniej niż średniej jakości zespół muzyczny.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób urządzających wesela, Brzeg nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Bez wątpienia muzyka grana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny z całą pewnością zadowoli starsze osoby, które preferują wyłącznie ten rodzaj muzyki podczas przyjęcia. Dla nich wyjątkowe wesele odbywa się wtedy, gdy występuje grupa na żywo. W dużej mierze jest to racja, gdyż niektóry rodzaj muzyki, szczególnie muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, gdy jest wykonywana na żywo.

Należy jednak pamiętać, że cena wynajęcia zespołu muzycznego okaże się zdecydowanie wyższa niż koszt dj’a. Najczęściej kapela weselna to minimalnie 3 osoby, z których każda z nich będzie pobierać własne wynagrodzenie. Koszty mogą zatem być różne, zwykle wahają się od 1500 do 5000 złotych. Należy pamiętać jednak, iż zespół z górnej półki może sobie zażyczyć o wiele więcej. W tej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę także fakt, że najlepsze grupy muzyczne powinny być zarezerwowane zdecydowanie wcześniej, niekiedy nawet rok lub dwa lata do przodu.

Okazuje się zatem, iż wybór pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a równocześnie w dużej mierze zależy od naszych gustów muzycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*