Przyroda, łowiectwo, zamiłowanie

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, duchownych a wiek posiadaczy broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w Polsce to już niezła armia. Rośnie w siłę, bo jest moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, dlatego, iż ten termin oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie różnorodności gatunków i właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich nadmiar powoduje niestety spore szkody rolnikom i leśnikom, z tej przyczyny konieczna jest ciągła kontrola ich liczebności.

Dawnymi laty równowagę w lasach zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. W obecnych czasach selekcję przeprowadza myśliwy. Wyklucza zwierzęta starsze i dotknięte chorobą.

Jeśli przedstawiony tekst zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, gdyż możesz poznać pozostałe informacje tutaj (http://www.sklep.acana.com.pl/23-sucha-karma-dla-kota) – wejdź na ten odnośnik oraz zobacz więcej.

Działalność myśliwych przypomina pracę rolnika, który zbiera zboże i zabija inwentarz żywy.

Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Profesjonalny myśliwy nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody oraz własnego komfortu.
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

chronią na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów i ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, niska waga, wytrzymałość i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, natomiast wiele przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort podczas czatowania na poziomie gruntu lub w ambonie.

Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie nie wydają niepotrzebnych dźwięków przy noszeniu, co często możemy przeczytać na metce czy w ich opisie. Podsumowując, zasadniczym kryterium przy kupnie odzieży myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Odpowiednio przystosowana odzież na polowania umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą i w słońcu i w deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*