Dobry sprzęt snowboardowy pewny dla eksploatatora.

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę na desce snowboardowej powinien mieć przyzwoicie dostosowany ekwipunek. Snowboard dobieramy zależnie od wagi ciała, wzrostu, rozmiaru stopy oraz stylu jakim chcemy poruszać się po zboczach, bądź poza nimi. Powinno się pamiętać, że sprzęt snowboardowy musi być stosownej jakości, by spełniał swoje zadanie i był bezpieczny dla użytkownika. Dla tych, którzy zaczynają przygodę z takiego typu przygodą najlepszą opcją jest miękka deska.

góry

Autor: Ruth Hartnup
Źródło: http://www.flickr.com

Przez swoje właściwości, pozwala wybaczyć debiutantom pomyłki, przez co znacznie rzadziej padają, mniej się męczą i nie tracą ochoty do nauki. Deska twarda zdecydowanie bardziej odzwierciedla każdy niepożądany ruch, przez co jest zdecydowanie trudniejsza w prowadzeniu.Dużym udogodnieniem dla snowboardzistów jest serwis snowboard Białka Tatrzańska. W tym miejscu można uzupełnić straty w deskach, nasmarować je i naostrzyć, a także zainstalować, albo wyregulować wiązadła. Najistotniejszą własnością wiązania jest jego sposobność dostosowania do buta, co wprost przekłada się na kontrolę jazdy. Właściwe dopasowanie także redukuje urazy stopy, lub stawu skokowego. W wiązaniu dopasowanie dokonywane jest za pomocą rozmiaru, układu regulowania, oraz kształtu i cech strapa. Klamry muszą gwarantować właściwe dozowanie siły zaciśnięcia pasków. Należy pamiętać, że do obuwia dostosowujemy wiązania, nie na odwrót.

Równie ciekawy tekst jest umieszczony tu, więc sprawdź na stronie (http://hbgdansk.pl/organizacja-wieczoru-kawalerskiego/) i sprawdź, co przeczytasz tutaj. To także jest w Twoim guście.

Najistotniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, a tę gwarantują przede wszystkim prawidłowo dostosowane buty. Dobre dostosowanie jest zależne od systemu sznurowania, również tworzyw, z których wykonany jest but wewnętrzny.

snowboard

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Fundamentalną maksymą jest to, że buty nie mogą być ani za duże, ani za ciasne. Ujemne temperatury, silny wiatr, duża wilgotność w trakcie jazdy na desce potrzebują celowo do tego przygotowanych okryć. Radość z jazdy będzie tym wyższa, im dłużej uda się podtrzymać właściwą temperaturę ciała i im dłużej nasze ubiór pozostanie suche. Kurtki i spodnie snowboardowe sporządzane są ze szczególnych tworzyw, które chronią ciało przed zimnem, wodą i umożliwią odpowiednią wentylację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*