Obsługa techniczna imprez okolicznościowych istotnym ogniwem tego typu eventów

Gdy wybieramy się na imprezę rozmyślamy o różnych atrakcjach, o tym, że będzie fajna zabawa. Każdy chce zapamiętać daną imprezę na bardzo długi czas. Jednak żeby wszystko było naprawdę ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim bardzo namęczyć obsługa techniczna imprez.

Osoby pracujące w obsłudze technicznej wiedzą, że już wiele godzin przed imprezą muszą o wszystko zadbać. Począwszy od ogarnięcia w odpowiednich miejscach barierek, przez upewnienie się czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na zwróceniu uwagi na montaż oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi też na nagłośnienie. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od oświetlenia i ludzie od odpowiedniego nagłośnienia. Ale to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego dochodzi zorganizowanie odpowiednich warunków osobom, które będą miały uświetnić daną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej zajmuje się tzw. garderobą a część jedzeniem. Wszystko po prostu powinno zostać zapięte na ostatni guzik.

Scena na koncertach

Wszystkie osoby, które idą na jakąś imprezę chciałyby się dobrze bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcieliby przekazać jak najwięcej emocji tym, którzy zjawią się na koncercie, jak również na jakiejkolwiek innej imprezie. Jednak oni mają pełną świadomość jak istotne jest między innymi oświetlenie sceniczne () i nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie dobrego show. Tak samo bez odpowiednio ogarniętego nagłośnienia impreza straci swój koloryt. Z tego powodu tak istotne jest, żeby mieć porządną obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów ma swoich techników, którzy dodatkowo pracują nad tym żeby zespół porządnie było słychać ze sceny. To niesamowicie istotne, bo to pozwala na zagranie rzeczywiście dobrego koncertu. Tak samo, jeżeli mówimy o oświetleniu. Jeśli ma być wystawiona jakakolwiek sztuka albo koncert – potrzebne jest dopełnienie muzyki grą świateł, to też niesamowicie istotne jest, to, jak zostaną ustawione światła i kto będzie je w trakcie koncertu obsługiwał. Więcej na

Teraz każde z wystąpień, każda impreza pokaz laserów to niepowtarzalne szaleństwo. Jeżeli artysta chce naprawdę się wyróżnić, trzeba mieć wszystko do końca ogarnięte, a to nie będzie realne, gdy obsługa techniczna imprez nie będzie tak profesjonalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*