Metamorfozy w kulturze jakie zaszły ostatnimi czasy

Od lat powiada się o tym że przyrost naturalny jest ujemny. Na dzisiaj nie są to duże spadki, lecz tendencja jest wyraźna. Powodów nadmienionego stanu sprawy jest dużo, podobnie jak w krajach zachodniej Europy. Młodzi ludzie w coraz to starszym wieku się zawierają związki małżeńskie – jak to się dawniej mówiło – późno się ustatkowują.

para młoda

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Istotniejszym dla nich jest budowanie osobistej kariery w coraz to trudniejszej rzeczywistości aniżeli angażowanie się w poważne związki, a co za tym idzie planowanie wesela oraz familii. Potwierdzają to dane statystyczne. Przy generalnym ubytku zawieranych związków małżeńskich wzrasta odsetek małżeństw zawieranych w wieku tradycyjnie uznawanym za późny. Naturalnie możemy takie postępowania interpretować przemianami w sferze obyczajowości, większym przyzwoleniem na nieformalne związki. Moim jednakże sądem głównym powodem nadmienionego stanu sprawy są powody gospodarcze. Założenie rodziny jest istotnym wydatkiem pieniężnym, a co za tym idzie może spowodować chwilowe obniżenie standardu życia. Z innej strony osoby po 30-tym roku życia zazwyczaj mają już unormowaną pozycję zawodową, mogą przeto sobie pozwolić na zwiększone wydatki. Być może także sytuacja familijna 30-latków skłania ich do formalizacji dotychczasowych związków.

Tak więc 30-latkowie zamyślają ślub. Z reguły jest to uroczystość dokładnie przemyślana, dopieszczona w najdrobniejszych niuansach. Niechybnie mniejsze oddziaływanie na jej kształt mają rodzice narzeczonych, gdyż zazwyczaj są oni sami w stanie w większej części czy nawet w pełni pokryć koszta wesela.

Naturalnie jedną z istotniejszych pozycji na liście rzeczy do załatwienia będzie DJ na wesele. Zgodnie z panująca modą prawdopodobnie będzie to wesele w stylu lat 80-tych, szczegółowiej powiadając stylizowane na prywatkę z końca 20-go wieku.

Kliknij ten link, by przekonać się, co inny serwis udostępnił (https://domwina.pl/) na ten wątek. To z pewnością także Cię zaintryguje.

DJ na wesele będzie się przeto musiał wykazać wiedzą o ówczesnym rynku muzycznym – zobacz dj wesela Wrocław. Wybierając więc muzykę DJ na wesele przeistoczyć się musi w „muzycznego archeologa”. Przypuszczalnie najlepszą pomocą w takich poszukiwaniach może być najstarsza w Polsce lista hitów – legendarna Lista Przebojów PR3 Polskiego Radia. Oczywiście stylizacja nie tyczy się menu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*