Odpowiednia muzyka na wytworne przyjęcie ślubne

Dobór odpowiedniej muzyki na przyjęcie weselne to niezwykle ważna sprawa. W ogromnej mierze to właśnie muzyka ma wpływ na charakter i nastrój naszego przyjęcia. Niezwykle istotne zatem okazuje się wybranie odpowiedniej grupy muzycznej, a także przygotowanie adekwatnej listy piosenek wykonywanych podczas wesela. Niezwykle często załatwienie wszystkich kwestii związanych z muzyką wymaga wiele czasu i energii.

młoda para przy aucie

Autor: Katsu Nojiri
Źródło: http://www.flickr.com
Już na wstępie musimy zdecydować się, czy chcemy muzykę graną na żywo, czy też wolelibyśmy profesjonalnego dj’a. Pamiętajmy jednak, że w sytuacji eleganckich, niezwykle wytwornych przyjęć znacznie lepiej zainwestować w muzykę na żywo. Możemy jednak pójść na pewien kompromis w tej sytuacji, wybierając kwartet smyczkowy (), który będzie dostojnie przygrywał we wstępnej fazie wesela, natomiast podczas części tanecznej powierzmy zabawę w ręce dj’a. Bardzo dużo osób zamawia również skrzypce na ślub, które gwarantują niezwykle subtelną i wytworną atmosferę.

Zanim zdecydujemy się wybrać na na nasze wesele zespół warto również sprawdzić, czy miejsce, w którym planujemy urządzić przyjęcie posiada odpowiednie zaplecze sprzętowe i spełnia wszelkie wymogi techniczne. Trzeba mieć na uwadze ilość czy jakość nagłośnienia, zadbać o niezbędne zabezpieczenie sceny itd. Niezwykle często weselne księga gości personalizowana zespoły muzyczne są w stanie zagwarantować niezbędny sprzęt na czas przyjęcia, możemy także skorzystać z wypożyczalni, jeśli lokal nie może zagwarantować nam niezbędnych akcesoriów.

Obecnie znacznie częściej młode pary urządzają wesela z motywem przewodnim. Modne bywają przyjęcia, na których dominuje muzyka z lat 60. i 70. Zdecydowanie częściej z parkietów znika tradycyjne weselne disco, a na jego miejsce dobierana jest gustowna i elegancka, klasyczna muzyka. Powinniśmy eksperymentować w tej kwestii, ponieważ bardzo często to właśnie w ten sposób wesela są zapamiętywane na bardzo długi czas.

Każda młoda para powinna jednak pamiętać, iż muzykę na wesele (rzetelnie omówione) warto dobierać nie tylko pod kątem swoich upodobań, lecz również z uwzględnieniem gustów gości. Jeśli na naszym przyjęciu będzie dużo konserwatywnych osób, raczej należy zrezygnować z elektronicznych, nowoczesnych dźwięków, jakie mogą nie być przez nich znane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*