Melodia

Wszyscy słyszeliśmy, powtarzany przez wszystkich, slogan, który składa się z takich słów „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze to widać, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Można zauważyć to nawet po duetach, które pojawiają się na rynku. Młodzi muzycy ze sceny alternatywnej, tworzą, z można by powiedzieć, dinozaurami sceny rozrywkowej poprzedniego pokolenia i robią wspólnie piosenki, które latają na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez kilka miesięcy. Widocznie mieszanka wprawy i znajomości sceny i innowacyjności działa na korzyść muzycznych eksperymentów.

koncert  50 Cent & G-Unit

Autor: digboston
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby, które słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie własnego muzycznego światopoglądu. Owszem możemy uwielbiać jakiś gatunek mocniej, ale dobrze wiedzieć, co dzieje się w muzyce ogółem. Nie ma sensu się zaperzać i twierdzić, że tylko jeden band jest w porządku. Czasem naprawdę warto sięgnąć po coś nowego i przewietrzyć swoje horyzonty muzyczne (zobacz instrumenty: gitary i akcesoria do nich). Nie wszystkie płyty, które się pojawią są świetne, ale dobrze mieć jakieś porównanie, a nie jedynie patrzeć w jednym gatunku. Muzyka ciągle się rozwija nie powinniśmy być w tyle.

Dźwiękowe opcje

Czasem kiedy słyszeliśmy którąś piosenkę myślimy sobie, że również chcielibyśmy potrafić tak komponować albo potykacz umieć w taki sposób śpiewać. Pewne osoby poza tym, że mówią również robią coś w tym kierunku. Inspirują ich utwory, które już gdzieś słyszeli i tworzą swoje utwory. Z czasem tworzy ich własny styl i zdarza się, że odnoszą sukces, a czasem grają po mniejszych klubach i cieszą się ze sławy we własnej miejscowości. Muzyka pozwala ludziom rozwijać się. Czasem niektórzy muzycy stawiają na zły instrument, wychodzi na to, że wcale nie chcieli uczyć się gry na gitarze i o wiele lepiej gra im się na skrzypcach. Ale, jeśli się nie spróbuje to nigdy nie wiedzielibyśmy, jaki instrument nam odpowiada (zorientuj się: w linku).

Muzyka daje możliwość improwizacji i pozwala na wspinanie się po szczeblach muzycznej kariery. Niektórzy muzycy mają aspiracje bo chcą zdobyć kilka nagród, ale bardzo często najwspanialsi muzycy to Ci, którzy nie myślą o laurach, a myślą o tym jak przekazać swoje uczucia słuchaczowi. Muzycy, którzy grają z wnętrza duszy i grają dla ludzi, to otrzymują laury i miłość fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*