Urlop w Polsce? Sprawdź, gdzie warto jest pojechać na weekend bądź dłuższy wypoczynek

Każdy czeka na wczasy, bez względu na to, ile ma lat. Maluch chce oderwać się od nauki i korzystać z atrakcji, dorośli natomiast nie marzą o niczym innym aniżeli zapomnieć o szefie i obowiązkach w pracy, jakich po kilku trudnych miesiącach bez dnia dla siebie można mieć naprawdę dosyć.

Jezioro, Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Choć coraz bardziej lubiane stają się podróże zagraniczne, to w dalszym ciągu wielu ludzi wybiera urzekające zakątki Polski. To bowiem piękny kraj, należy wyłącznie zdawać sobie sprawę, gdzie się udać. Jeżeli i ty zamierzasz wczasy w Polsce, pierwszym pomysłem jest oczywiście północ kraju. Warto jest od razu skierować się nad pełne morze, nawdychać się jodu i leżeć na czystym piasku, a nawet wykąpać się w wodzie, jaka nie zawsze jest zbyt ciepła, ale nie można choć raz nie poskakać na falach. Uciechy będzie co niemiara, tak samo dla tych najmłodszych, jak też tych najstarszych urlopowiczów. Z wczasów na pewno przywieziemy pudełeczka wypełnione muszelkami, a może i nawet butelkę morskiej wody z piaskiem na dnie. Nie powinniśmy też zapomnieć o przepięknych bursztynach, jakie – jeżeli nie znajdziemy ich nad brzegiem – można dostać na okolicznym targu.

Drugim wartym polecenia miejscem są Mazury. Cudowne jeziora to znakomite miejsce takie jak Giżycko stworzone są dla miłośników sportów wodnych, w tym naturalnie żeglowania (sprawdź tutaj: ). Nie musisz mieć swojej łódki, możesz ją bez kłopotu wynająć, by cieszyć się mazurskimi wodami i szantami, których nie może zabraknąć na pokładzie. Jednakże jeżeli nie przepadasz za wodą, wybierz góry.

Jest wiele wielbicieli wspinaczek, dla których wakacje (W sytuacji gdy szukasz oferty na urlop zobacz coral travel bułgaria) nie odbędą się bez zdobycia choćby jednego szczytu. Nie musisz wyjeżdżać od razu w najwyższe pasma górskie, możesz najpierw wybrać Bieszczady, które również zafascynują cię przepięknymi plenerami. Z pewnością jeszcze będziesz chcieć tu wrócić. Pamiętaj, iż nie potrzebujesz tygodniowego urlopu, by oderwać się od codziennych zmagań – Polska na weekend może być równie atrakcyjna. Nie wybieraj daleko położonych miejsc, by większości czasu nie zmarnować w drodze. Chyba, że zdecydujesz się na samolot, a wtedy wszędzie ekspresowo dotrzesz. Warto jest zabukować nocleg nim wyjedziemy, zwłaszcza w sezonie urlopowym, kiedy ciężko jest znaleźć coś atrakcyjnego i niezbyt drogiego. Polska to wiele pięknych miejsc, w które warto się udać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*