Czym jest VoIP i jak go wykorzystać

Współczesne technologie szturmem wdzierają się do współczesnych przedsiębiorstw. Pozwalają na polepszenie oszczędności przy jednoczesnym polepszeniu wyników. Zmiany dotyczą przeważnie technologii telekomunikacyjnych. Co to jest VoIP? Dlaczego współczesna centrala telefoniczna jest tak chętnie kupowana? Jak użyć telefony IP w naszej firmie?W końcu stosuje te technologie coraz więcej sporych zakładów na całym świecie. Kiedy jesteś przedsiębiorcą lub fanem nowych technologii, zapraszamy do przejrzenia naszego artykułu.

VoIP

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Używa łącza internetowe i sieci komputerowe na których działa protokół IP. Zwykle nazywane jest telefonią internetową. Współcześnie w większości firm są sieci komputerowe, dlatego można tam łatwo wykorzystać wspomnianą technikę VoIP.

czytaj:

Ma ona sporo zalet :
– bezpłatne rozmowy wewnątrz firmy
– Niskie koszty połączeń z telefonami stacjonarnymi

Im większy zakład, tym mocniejsze [oszczędności da wykorzystanie technologii VoIP.

Z pewnością nada Ci się dostęp za darmo (www.lemans.pl/) do naszej kolejnej witryny. Nie czekaj, tym bardziej jeżeli zaintrygowały Cię zaprezentowane tu wpisy.

Centrale telefoniczne
Głównym elementem, jeśli zdecydujemy się na użycie technologii VoIP jest centrala telefoniczna.

Z doświadczenia wiemy, że często w momencie kompletowania jednego zadania używane są sprzęty takie jak:
– notebook
– telefon komórkowy
– telefon biurowy
– telefon w domu
– telefon Wi-Fi

Używane są one do zadania przy którym podstawą jest dialog. Nowoczesne centrale telefoniczne umożliwiają złożenie urządzeń i umożliwienie ich kompatybilnego funkcjonowania w ramach jednej firmy czy też jednej sieci. Nieistotne czy pracownik korzysta z komórki, telefonu w biurze – centrala da rady wszystko to obsłużyć przy wykorzystaniu techniki VoIP.

zobacz:

Telefony IP
Telefony IP z wyglądu przypominają tradycyjne telefony. Różnica polega na tym, że podłączane są nie do zwykłego gniazdka, ale do sieci komputerowej w firmie przy użyciu gniazda RJ-45. Natomiast zasada działania czy stosowanie na co dzień jest bardzo proste i mało różni się od zwykłego telefonowania.
Jak można zauważyć, telefony IP razem z centralami telefonicznymi to ciekawe połączenie, które skutecznie może być zastosowane w każdej firmie. Obniżka kosztów, dobra jakość połączeń to jedne z wielu zalet technologii VoIP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*