Potęga głosu w kulturze

Ludzie w większości są wzrokowcami. Sporą część informacji które do nas dochodzą zapewnia nam wzrok, nie oznacza to jednakże iż pozostałe zmysły nie są istotne. Nie wyobrażamy sobie naszego życia bez możności dotykania rzeczy lub przyjemności płynącej z dotykania bliskich nam osób. Podobnie jest ze słuchem. Stanowie on uzupełnienie podstawowego zmysłu. Wszystkie one się wzajemnie uzupełniają.

Trudno więc się dziwić, iż marketing dzisiejszy próbuje zagospodarować wszystkie nasze zmysły. Również słuch, a nawet zwłaszcza słuch, bowiem najbardziej popularnym mass-medium w którym dokładnie bodźce dźwiękowe są w największym stopniu istotne jest radio, wynalazek jaki w Polsce ma już 90 – letnią tradycję.

Mikrofon

Autor: Jeena Paradies
Źródło: http://www.flickr.com

Niemniej jednak reklama w radiu w ogóle nie jest nieskomplikowaną albowiem wszystkie informacje promocyjne – razem z pozytywnym wrażeniem – musimy przekazywać wpływając na zmysł słuchu, nie możemy zwyczajnie sfotografować artykułu wraz z dobrą aktorką lub znanym aktorem.
Podobnymi wyzwaniami trudnią się profesjonalne studia nagraniowe. Jednym z nich jest Fabryka Dzwiękuff. Studio to oferuje – jak wszystkie studia nagrań – nagranie krążków przeróżnym muzykom, ale wiadomo że nie jest to wyłączny zakres jego aktywności. Przedsiębiorstwo produkuje też przykładowo reklamy radiowe.

Nie wszystkiego dowiesz się się z tygodników. Gdy chciałabyś poczytać o zaskakujących wydarzeniach wejdź na nasze serwisy www (http://chalwa.pl/weganskie-kulki-bonbon/) www.

Żeby wzmiankowana działalność miała sens, nieodzowna jest należyta baza danych. W powyższym przypadku firma stworzyła Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff. Jest to zbiór głosów aktorek, aktorów a także dzieciaczków. Na przykład na stronie banku głosów Fabryki Dźwiękuff klient może sobie dopasować właściwych aktorów do swych zamiarów. Co więcej firma w ramach zlecenia zrealizuje reklamę.

Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff można wykorzystać nie wyłącznie do produkcji reklamy radiowej – propozycja studia przydać się może też wydawnictwu które pragnie wydawać coraz bardziej modne audiobooki. Zależnie od formy jaką wyselekcjonujemy, książka taka może mieć formę słuchowiska lub zwykłego czytania. Konieczna zatem będzie większa czy mniejsza liczba głosów. Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff jest wtenczas znakomitym rozwiązaniem – jeśli chcesz nagrywać kliknij. Wspomniana baza danych przydaje się też w realizowaniu projektów dostosowujących dla przykładu filmy do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*