Utwory muzyczne popularnych zespołów dla początkującego gitarzysty

Wielu początkujących gitarzystów chcących nauczyć się dobrze grać w pierwszym etapie nauki stara się znaleźć odpowiednie do takiego poziomu piosenki, które umożliwią mu łatwo pokonać trudne początki, a tym samym będą rozwijały różne umiejętności gry na gitarze. Oprócz ćwiczeń stricte technicznych, dzięki którym palce zaczynają pracować właściwie, równo, koordynują się ruchy obu rąk, dobrze jest znaleźć piosenki, które krok po kroku będą rozwijać nasze umiejętności. Liczni młodzi amatorzy gry na gitarze chcą grać klasykę rocka.

perkusja

Autor: Matti Mattila
Źródło: flickr.com/photos/mattimattila
Zespoły takie jak AC/DC, Metallica () czy Led Zeppelin to tylko wierzchołek góry zobacz buty do wspinaczki) lodowej, jaką stanowią legendarne kapele zapisane na kartach historii muzyki ubiegłego stulecia. Słuchając piosenek takich kapel jak Metallica czy grupa zespół bez problemu można wyszukać sporo poszczególnych riffów i fragmentów piosenek, które pozwolą nie tylko od samego początku ćwiczyć na gitarze poszczególne umiejętności, grając od razu z nagraniami ale też sprawią, że od razu na podstawie prostych riffów będziemy mieli możliwość usłyszeć znany nam kawałek utworu, co z kolei sprawi, że będziemy odczuwać dużo frajdy z tego, że już nam coś zaczęło wychodzić.

Jest na świecie bardzo dużo utworów rockowych, dzięki którym na samym początku nawet naszej pracy będziemy mogli odczuwać postęp i dobrze je wykonywać, rozwijając tym samym naszą technikę. Dobrym przykładem jest kultowa piosenka pod tytułem One z czarnego albumu Metallici. Zaczyna się on riffem bardzo prostym, który właściwie polega tylko na położeniu pierwszego wskazującego palca lewej ręki na gryfie na drugim progu piątej struny a do tego kładziemy palce serdeczny na strunie czwartej na jej progu również czwartym.

koncert

Autor: Matheus Misumoto
Źródło: http://www.flickr.com

Na tym ułożeniu palców można zagrać pierwszych kilka początkowych taktów piosenki, jeśli tylko poprawnie naprzemiennie kostkujemy ręką prawą. W tym miejscu warto zauważyć, że mimo bardzo łatwego technicznie fragmentu utworu, w celu poprawnego wykonania piosenki, należy skupić się tutaj na rytmice i ten element gry ćwiczyć. Można więc wyćwiczyć poczucie rytmiki grając bardzo prosty motyw, który w dodatku jest wszystkim znany, więc od razu mamy wrażenie, że umiemy już zagrać jakąś znaną nam piosenkę dobrze. W każdym zespole można odnaleźć takie fragmenty i warto od nich wystartować, żeby następnie krok po kroku iść do przodu i z konkretnych krótkich motywów zbudować już cały znany nam utwór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*