W jaki sposób przyswoić sobie granie na gitarze?

Kto z nas, oglądając klipy ulubionych wykonawców nie rozmyślał choć raz o tym, żeby umieć grać na jakimkolwiek instrumencie, założyć własną kapelę, dawać koncerty, nagrywać płyty i prowadzić życie rockendrollowca? Chyba zdarzyło się to wszystkim.

Większość ludzi jednak poprzestaje na wyobrażeniach, a przecież urzeczywistnienie chociażby części jest tak proste|! W każdym wieku można nauczyć się grać i dołączyć do jakiegoś zespołu, lub wręcz utworzyć własny.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

To o czym marzą zwykle faceci to nauka gry na gitarze elektrycznej. Od razu mają obraz estrady, klaszczących fanek i ich samych z fenomenalną gitarą elektryczną, na której wygrywają genialne solówki. Opanowanie gitary wymaga pracy. Tak naprawdę, by grać świetnie, potrzeba długich miesięcy. Jeśli jednak usatysfakcjonuje nas pogranie z kilkoma kumplami parę razy w tygodniu – nie trzeba spędzać nie wiadomo ilu godzin na wprawkach.

Jeżeli sny o graniu zrodzą się w naszej głowie za młodych lat powinniśmy wykorzystać najodpowiedniejszą możliwość – to szkoła muzyczna Warszawa. Potrzeba naturalnie determinacji, cierpliwości i dużo ciężkiej pracy, by szkołę tę ukończyć, ale jeśli mamy taką możliwość – zdecydowanie warto. Kształcenie pod okiem profesjonalistów najwyższej klasy przyniesie najlepsze wyniki.

muzyka

Autor: IFF
Źródło: IFF

Zanim jednak pójdziemy do sklepu muzycznego albo szkoły należy podjąć jedną istotną decyzję – jaki instrument wybrać? Należy w tej sytuacji poprosić o pomoc, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto graniem zajmuje się od długiego czasu. Z pewnością wyjaśni nam wątpliwości. Dla przykładu – nauka gry nauka gry na perkusji cena na perkusji – wydaje się to stosunkowo proste, bo przecież jaki to kłopot uderzać w bębny w określonej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, idealnego poczucia rytmu i zdolności bawienia się nim. A z tego większość adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Zastanówmy się zatem na czym chcielibyśmy grać, a później – zwyczajnie się tego nauczmy!

Źródło: Music School

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*