W dzisiejszych czasach uczenie się języków obcych musi być obligatoryjne

Na pewno opłaca się uczyć się języków, choćby ze względu na fascynującą przygodę, która umożliwia nam poznanie konkretnego obszaru kulturowego, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także dużo większa szansa na znalezienie lepszej pracy. Według rożnych badań zwiększa się w Polsce odsetek ludzi mogących się pochwalić znajomością chociaż jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych język rosyjski jest najbardziej popularny.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te nie powinny dziwić. Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasie komunizmu. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu nie czuje sympatii do Rosji i Rosjan . Wraz z transformacją zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie kogo nie zapytać wśród młodych ludzi – wszyscy znają ten język, ale trzeba powiedzieć, że jedni mówią lepiej, inni gorzej. Niemniej, poprzez znanie tego języka łatwiej nam się podróżuje, poznaje nowych ludzi, mamy mniej kompleksów i czujemy się bardziej obywatelami świata.

Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiły się również inne języki (naucz się języka obcego). Opróćz angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego.

Odwiedź naszą stronę. Wyszukasz tam każdego dnia wyłącznie kompleksowy tekst (https://akademiasklep.pl/pastele-olejne). Szczegółowe treści zapewne przypadną Ci do gustu.

Oba te języki są bardzo przydatne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, najważniejszy partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja to też silny kraj, francuski tymczasem o jeden z ważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono też włoskiego i hiszpańskiego, a w obecnych czasach wróciła moda na rosyjski. Narastające pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie mają kompleksów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest bardzo przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mało popularnego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – naucz się języków afroazjatyckich) to interesujący pomysł, który może przynieść nam korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*