Troszkę więcej o muzyce rockowej

W 1983 roku czterech chłopaków z Kalifornii postanowiło założyć zespół. Ich pomysłem było zespolenie popularnego wtedy punku, onirycznej psychodelii oraz wybuchowego funku. Zniechęceni przemocą i mizoginią ówczesnej sceny muzycznej postanowili pracować nad stworzeniem swojego środowiska muzycznego. Propagowaliby pacyfizm a także porządną imprezę. Główną motywacją było podwyższenie liczby młodych dam pośród publiczności. Swój zespół nazwali Red Hot Chili Peppers i współcześnie stanowią jeden z najlepiej rozpoznawalnych zespołów rockowych na ziemi. Mają rzeszę fanów na całej planecie, natomiast wejściówki na ich show nierzadko wyprzedawane są na wiele tygodni przed wydarzeniem.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Historia składu nie była jednakże usłana różami od zarania. Mimo sukcesu, którym była produkcja jednego z początkowych albumów przez giganta muzyki funk – Georga Clintona. Ich pierwsze albumy nie przykuły wiele uwagi słuchaczy. Mimo wyobraźni oraz dobrego poziomu wykonawczego szczególnie w partii basu zespół nie bez trudu znajdował fanów. Dodatkowo członkowie zespołu coraz częściej sięgali po rozmaitego typu używki. Doprowadziło to do przedwczesnej śmierci gitarzysty grupy, jednego z jego założycieli. Dwudziestoparoletni chłopak został znaleziony nieżywy wraz z narzędziami potrzebnymi do brania heroiny. Nie spowodowało to jednakże rozpadu zespołu – wprost przeciwnie, wzmocniło więzi oraz nadało powagi motywacji do komponowania muzyki. Niedługo potem skład miał stać się ikoną na miarę the Beatles (). Hity, jakie grali w latach 90-tych do dziś nie opuszczają zestawień ulubionych utworów wielu nastolatków. Funkujące linie basu, rapowanie wokalisty, szesnastkowe rytmy wygrywane na perkusji oraz gorące sola na gitarze elektrycznej to symbol rozpoznawczy chłopców z Los Angeles.

Dziś w erze Cyberprzestrzeni oraz łatwego dostępu do plików muzycznych czas przestaje być barierą. Każdy ma możliwość słuchać utworów z dowolnego czasu w historii za nieduże pieniądze, a nieraz nawet bezpłatnie. Red Hot Chili Peppers () nie stanowią tutaj wyjątku. Mimo, że panowie w większości posiadają aktualnie po 50 lat ciągle potrafią rozgrzać publiczność do czerwoności. Pomimo wieku nie stracili młodocianej werwy i kreatywności. Stale korzystając ze swej magicznej formuły funk rocka mogą zaskoczyć swych odbiorców. Charakteryzuje ich z jednej strony luz i efektowność, z drugiej strony każdy z muzyków zespołu gra na wysokim poziomie i aktualnie stanowi autorytet dla młodych adeptów muzyki. RHCP okazuje się być jedną z niewielu tak bardzo cieszących się popularnością kapel rockowych prezentujących tak zaawansowany poziom opanowania instrumentów.

Zainteresowała Cię omawiana tematyka? Kliknij więc tutaj i zobacz więcej na stronie (https://tantricparadise.pl/masaz-lingam-warszawa/). Tamte materiały również Cię żywo zaciekawi.

Dlatego niech ten, kto nadal nie zna tej genialnej czwórki niech chwyci za słuchawki i da sobie odpłynąć przy rytmicznym basie i zwariowanych lirykach Papryczek Czili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*