Triathlon: jak się przygotować?

Biegasz dość regularnie? W dodatku potrafisz dobrze pływać i lubisz jazdę na rowerze? A zatem czemu nie spróbować swoich sił w triathlonie? Dowiedz się jak się do niego przygotować, by być w idealnej formie, zrealizować postawiony cel i nie nabawić się kontuzji.

Jazda na rowerze

Autor: Lenny
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje kilka form triathlonu wśród, których wyróżnić możemy zawody długodystansowe i krótkodystansowe. Postaw na wyzwanie, które najbardziej odpowiada Twojemu poziomowi i czasowi jaki pozostał do triathlonu. Od czego zatem zacząć przygotowanie do triathlonu? Ważne jest, aby mieć realny cel. Od niego zależy jak będzie wyglądał Twój program przygotowań. W dodatku postawienie sobie celu ma działanie motywacyjne. Odliczaj dni do triathlonu, zapisując w dzienniku przygotowań wszystko, co robisz. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć swój progres i będziesz świadom ile jeszcze przed Tobą. Planowanie jest nieodłącznym elementem sukcesu w każdej dziedzinie życia, również w sporcie!

Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a też słabości. Początkowa praca, którą musisz włożyć w przygotowania polega na wyłączeniu lub chociaż zredukowaniu elementów, które mogłyby przeszkodzić w osiągnięciu danego celu. A więc jakie są Twoje słabości? Wykonaj uczciwy rachunek sumienia! Lista potencjalnych słabości wiąże się z obszarami takimi jak: styl życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej rozpocząć rok przed zawodami. Ten okres powinieneś podzielić na różne etapy przygotowań.

Ta wskazówka z witryny (https://www.daikin.pl/pl_pl/grupy-produktow/oczyszczacze-powietrza.html) przypadnie Ci do gustu, ponieważ też traktuje o nakreślanym w powyższym materiale wątku. Co równie warte odnotowania, robi to w zajmujący sposób.

W pierwszej kolejności należy skupić się na poprawieniu kondycji i regularnym zwiększaniu intensywności treningu.

Pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Twoim następnym celem powinno być pogłębianie efektów treningu a podczas ostatnich dni przed wyścigiem będziesz stopniowo zmniejszać intensywność wysiłku – wskazane jest biegania, jazda na rowerze i basen, lecz po prostu na mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by pozwolić ciału odpocząć.

Plan przygotowań do triathlonu powinien wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej. Ważne, by naprzemiennie i regularnie uprawiać trzy dyscypliny, różnicować treningi, planować sobie jeden dzień w tygodniu na regenerację a na weekend warto zaplanować bardziej wymagający trening. Dzięki dobremu przygotowaniu przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale także doskonała zabawa, w której możesz brać udział przez wiele lat. A więc do zobaczenia na mecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*