Sklep harcerski – punkt, w którym odnajdziemy potrzebne rzeczy do realizowania naszej pasji

Podróże na obozy, zawody harcerskie, eskapady górskie – do każdych tych typów działalności pożądamy odpowiedniego oprzyrządowania. Nie jest łatwo pozyskać coś dobrego w zwykłym sklepie sportowym, albowiem nie ma sporo firm zajmujących się rozpowszechnianiem harcerskiego ekwipunku. W którym miejscu tym samym szukać?

obóz hacerski

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu sportowego odszukamy kilka par butów trekkingowych, być może matę do drzemania w namiocie i jeszcze parę należytych w górach artykułów. Nie ma tam natomiast pełnego asortymentu, ponieważ jest to jakby nie patrzeć punkt do zaopatrzenia w najpotrzebniejsze gadżety tak samo trenera piłki nożnej jak i łyżwiarza. W sieci wykryjemy nie jeden sklep harcerski, w jakim to znajdziemy wszelkie potrzebne do wykonywania naszej pasji artykuły. Każdy harcerz powinien posiadać pełne, schludne i dostosowane umundurowanie. Takie właśnie ciuchy znajdziemy w asortymencie tego punktu. Berety w odmiennych kolorach, nakrycia głowy i rogatki. Bluzy mundurowe, chustki w różnych barwach, aby dumnie reprezentować drużynę, kołnierzyki dla harcerek, rzemienie funkcyjne, naramienniki, odznaki, spodenki, pasy pokryte skórą albo parciane, getry a nieraz wyborne gumki do włosów – wszystkie te artykuły i sporo innych występujących w sklepie spowodują, iż od razu poczujemy się szanownymi małymi wojakami. Aby kroczyć po górach i lasach należy być zaopatrzonym w słuszne buty. Nie możemy o tym zapominać, bowiem można wyrządzić sobie krzywdę, np. skręcić nogę. Ominęło by nas wtedy mnóstwo uciechy i zabawy, wobec tego nie warto. Każdy sklep harcerski ma w prywatnym wyborze obuwie dobrane do nawet ekstremalnych przygód. Umożliwi nam ono wygodę i pełną swobodę ruchu. Wybierając się na obóz chcemy spakować się do czegoś odpowiedniego, ponieważ nie raz będziemy przypuszczalnie zmuszeni do wchodzenia z ciężarem pod górę i wędrowania z nim przez pewien czas. Wiadomym jest, że naturalny harcerz nie wyobraża sobie zabrania ze sobą walizki na kółkach, ponieważ jest to aż niestosowne. Szeroki plecak o pojemności 70-80 litrów winien starczyć na mniej więcej tygodniowy wypad z drużyną. Winien być dopasowany do masy ciała i wzrostu posiadacza, ze stelażem lub odpowiednim usztywnieniem. Pomocniczo na małe wycieczki dobrze jest mieć mały plecak (plecak Helikon militarny) o pojemności do 30 litrów, jest to tzw. tornister wojenny. Pakuje się do niego potrzebne w czasie wyprawy rzeczy, np. prowiant czy też preparaty higieniczne. Wszelkie te i wiele innych dodatków oferuje nam sklep harcerski, który jest w całości przystosowany do tego, żeby nawet profesjonalistę zaopatrzyć w najlepszy sposób – kliknij tutaj.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerki i Harcerze powinni pakować się do tornistra samodzielnie, tak aby dokładnie wiedzieli co zabierają na obóz, w podobny sposób aby prościej było im się spakować w drogę powrotną. Jest to wyznacznik samodzielności. Jednak bez wątpienia nie dosyć, że trzeba mieć co spakować, to jeszcze do czego. Wszystko to zagwarantują nam sklepy harcerskie, które odszukamy tak samo w Internecie jak i stacjonarnie. Nie jest jednakże ich wiele na rynku, z tej przyczyny poszukiwania czas rozpocząć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*