Plusy i minusy życia harcerzy, podstawowe wyposażenie jakie każdy porządny harcerz ma po prostu mieć

Harcerze od wielu lat aktywnie działają w naszym społeczeństwie. Obecnie, w erze sieci internetowych i nowoczesnych technologii wprawdzie dużo straciło na znaczeniu, lecz nadal w niejednej szkole ogromnie dynamicznie działają harcerskie drużyny, skupiając dookoła siebie dzieci i młodzież.

źródło

Autor: Tomas Quinones
Źródło: http://www.flickr.com
Samo harcerstwo uczy wielu rzeczy, po pierwsze kształtuje postawę patriotyczną, uczy miłości do ojczyzny i poświęcenia. Lecz równocześnie bycie harcerzem to bardzo dobra przygoda, którą się później przez wiele lat wspomina, nawet jeśli trwała ona krótko. W czasie spotkań harcerze oraz zuchy uczą się dużej ilości przydatnych i pożytecznych rzeczy, na przykład jak możliwość radzenia sobie w różnych warunkach, i duża część z nich będzie się później przydawała w dorosłym życiu. Zakończeniem pracowitego roku jest obóz, a o wielu z takich obozów po dziś dzień krążą w harcerskim gronie legendy. Rzeczywiście dla młodych ludzi kilka tygodni z dala od elektroniki, w surowych namiotach i z pełną samodzielnością jeżeli chodzi o obozowe życie to wspaniała, pamiętana przez wiele lat przygoda. Porządny harcerz powinien również być odpowiednio wyposażony w niezbędne akcesoria. Podstawą jest harcerski mundur, składający się z bluzy, spodni i chusty.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Porządny mundur, a w zasadzie naszywki na nim, będą informować o członkostwie w danej drużynie i zdobytych umiejętnościach, dlatego też każdy harcerz czy zuch musi go nosić. Podczas obozów oraz biwaków bardzo się też może przydać komplet narzędzi.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Masz chęć napisać jakieś komentarze na temat? Będzie to dla nas bardzo miłe doświadczenie.

Przy pomocy saperki da się zbudować prowizoryczny szałas albo zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach wykorzystania porządnego noża chyba nie ma co wspominać, a dzięki menażkom można będzie zarówno przygotować posiłek, jak i go później zjeść ze smakiem. W wielu drużynach popularne są również specjalne zestawy do survivalu, w skład jakich wchodzą konieczne do poradzenia sobie w nietypowych sytuacjach akcesoria. Aby to wszystko zakupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski – harcerski, tam bez żadnego problemu da się zrobić większość potrzebnych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*