Kulturalne urozmaicenia dla przedszkolaków w stolicy – lista

Świat pełnoletnich, choć pełen zajęć za które muszą brać odpowiedzialność, może być też ostoją piękna i spokoju. Zakątkami, w których dorosłe dzieci lubią się relaksować są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać niedojrzałe dzieci? Może na najnowszą wariację „Brzydkiego kaczątka”? Widowisko bazuje na lubianej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę najmłodszych. Wyłaniają się ubrani w komiczny sposób aktorzy, którzy chcą sprawować się jak najciszej, ponieważ nie chcą stać na przeszkodzie poecie w tworzeniu historii.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Kreowana na oczach najmłodszych widzów baśń ukazuje życie głównego bohatera. Odróżnia się ono aparycją od swoich braci i sióstr, z tego powodu jest ośmieszane i traktowane gorzej. Czuje się niepotrzebne i samotne. Uważa, że świat docenia tylko pięknych.

Masz odrobinę wolnego czasu i chcesz rozszerzyć wiedzę z omawianego tematu? W takim razie wejdź w łącze i tam delektuj się rzetelnymi informacjami.

To nie jest prawda – fajne są te spektakle dla dzieci w warszawie. Istotne jest posiadanie kochającego serca. Brzydkie kaczątko jest bajką, która uczy tej prawdy. Rodzice, którzy przychodzą na to przedstawienie, twierdzą, że o tej prawdzie trzeba sobie regularnie przypominać. Artyści pokazywali przedszkolakom wartości, którymi należy się kierować w życiu. Podkreślali, że nie należy śmiać się z kaczątka, które jest niekochane i smutne.Pomimo wzruszającego przesłania płynącego z baśni, utrzymany został zabawny wydźwięk. Z pewnością przyczyniają się do tego artyści, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przyciągają wzrok pociech i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz mnóstwo innych uczuć. W zależności od pokazywanych lalek, najmłodsi śmieją się lub są bardzo przejęte traktowaniem kaczątka, które faktycznie w porównaniu z innymi kaczątkami wypada słabo.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać powinno.Ogromnym atutem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie najmłodszym. Swój wkład w zachowanie optymistycznej atmosfery ma też taniec i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem widzów. W ogóle nie jest ciężko znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać interesującą pozycję. Artyści, grający dla najmłodszej widowni uwielbiają swą pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym zaskakującego, że dorośli lubią spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*