Czy marzenia o łatwym życiu to tylko iluzja?

Jest to bardzo interesująca rzecz, której warto się nauczyć. Można oglądać różne występy iluzjonistów w telewizji.
Głównym kryzysem młodego pokolenia jest uleganie mitowi o tym, że istnieje „łatwe szczęście” zatem szczęście zdobyte spontanicznie.

Moglibyśmy zaobserwować wiele przejawów dążenia za czymś takim jak iluzja łatwego szczęścia. Bardzo czytelnym przykładem jest tu poszukiwanie prostych pieniędzy zatem tego typu, jakich nie zdobywa się poprzez legalną pracę, tylko poprzez korupcję, kradzież oraz sprzedawanie swojego ciała.

Zajmują Cię takiego rodzaju artykuły? Masz ochotę na to, aby przeglądnąć następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://operakameralna.pl/) wiadomości. Kontynuację znajdziesz w tym linku.

Podobną filozofią kierują się ludzie poszukujący łatwej kariery. Nie podążają oni do tego, żeby zdobyć wysoki poziom kompetencji i pracowitości, jedynie chcą awansować w zawodowym i społecznym życiu w oparciu o łapówki oraz zrezygnowanie z podstawowych moralnych zasad. Następnym nietypowym przejawem iluzji prostego szczęścia, jest to mit o tym, że są łatwe więzi. Przejawia się taki mit o budowaniu więzi, które nie opierają się na lojalności oraz miłości, lecz na partnerstwie. Właśnie w taki sposób współczesny osobnik łudzi się, że międzyludzkie kontakty mogą być wystarczające w związku małżeńskim oraz w rodzinie.

iluzja

Częstochowa

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Mit o przekonaniu, że istnieją łatwe wartości przejawia się w twierdzeniu, że wartościowe jest jedynie to, co osoba sobie ceni, że dobre jest to, co robi duża część ludności lub że każdy człowiek jest uczciwy póki nie będzie skazany prawomocnym sądowym wyrokiem. Kolejny przejaw poszukiwania łatwego szczęścia, to łatwe usprawiedliwianie własnych błędów. Podstawową przyczyną na dążenie współczesnego człowieka za mitem o tym, że istnieje łatwe szczęście, jest słabość oraz naiwność, a także cynizm i manipulacja.

W każdym przypadku ludzie marzyli o prostym szczęściu i zdarzało się, że część z nich ulegała iluzji, że łatwe szczęście istnieje. Znaczącą przyczyną aktualnej mody o prostym szczęściu jest celowo zaprogramowane działanie dorosłych. Na myśli posiadamy tu polityków oraz ludzi biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*