Jak przygotować się do sezonu snowboardowego? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Jak nadchodzi sezon to każdy snowboardzista musi się właściwie dobrze przygotować. I nie chodzi jedynie o kondycję i przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Z pewnością to nie sztuka ubrać się żeby było, prawdziwa sztuka to ubrać się w ten sposób, ażeby żadne warunki atmosferyczne nas nie zaskoczyły. Podstawa ubioru to bez wątpienia kurtki snowboard, spodnie, rękawice, czapka i bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W trudnych warunkach, zwłaszcza kiedy występuje mroźny wiatr bardzo niezbędna jest również osłona twarzy w postaci bandany lub neoprenowej maski. Aktualnie na rynku jest bardzo dużo ciekawych i solidnych produktów, są więc ciuchy markowe, za jakie trzeba dość dużo zapłacić, jak i mniej znane, więc na pewno trzeba się zastanowić, czego właściwie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawa każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc powinny spełniać dwa najbardziej ważne zadania. Nie powinny przemakać, a także muszą być ciepłe. Obecnie rozwiązania techniczne są naprawdę bardzo zaawansowane, tak więc spodnie stworzone są z tkanin wodoszczelnych, odpornych na wiatr i jednocześnie są wyposażone membranę oddychającą. Niezwykle ważne są także buty snowboardowe. Buty takiego typu jesteśmy w stanie podzielić na twarde oraz miękkie.

Jeśli chcesz znaleźć sprawdzone dane, zobacz i sprawdź naszą informację (as2.com.pl/31-karty-tarota) – tutaj są tylko ciekawe oferty. Upewnij się, nie rozczarujesz się.

Ponadto posiadają one indywidualne stopnie twardości, jakie są określane mianem flexindex. Jeżeli w opisie buta jest informacja, iż określony model ma flex 5/10, to znaczy, że w dziesięciostopniowej skali posiada twardość 5, co oznacza, że jest tak naprawdę średniomiękki. Im wyższy flex, czyli im bardziej twarde buty, tym bardziej korzystne „czucie” deski, co znaczy, że mamy możliwość lepszego zapanowania nad nią.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej niezbędna i wybierana jest też bielizna termoaktywna. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę ciała bez względu na warunki pogodowe, zachowuje jednocześnie świetny mikroklimat dla skóry, odprowadza na zewnątrz pot, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny gwarantuje właściwą i dopasowaną rozciągliwość, kształt i wsparcie dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. To tyle jeśli chodzi o najlepszą odzież, zawsze również powinniśmy pamiętać o najlepszej kondycji i wybraniu najbardziej profesjonalnych, pod kątem technicznym kwestii, jak wiązania do snowboardu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*