Co naprawdę należy zwiedzić przebywając w Sopocie?

To śliczne nadmorskie polskie miasto jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich kurortów. Z przyjemnością zwiedzają go nie tylko nasi rodacy, lecz również obywatele innych państw.

Islandia
To miasto jest popularne nie tylko z organizowanego tu nieprzerwanie od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale także ze słynnego sopockiego mola.
Poza urokami lokalnych plaż, odnajdziemy tu bez liku przepięknych miejsc, które rzeczywiście warto jest odwiedzić, co najmniej raz w życiu. Niżej znajduje się krótkie zestawienie najciekawszych, mniej albo bardziej słynnych miejsc w Sopocie. Obowiązkowym punktem wycieczkowym w miejscowości jest wizyta w Operze Leśnej istniejącej w tym miejscu od 1909 roku. Cały obiekt zajmuje obszar około 4 hektarów, co robi na gościach naprawdę olbrzymie wrażenie, zachwycając nie tylko swoją wielkością, lecz również niesamowitą akustyką. Następnym miejscem wartym odwiedzenia jest sopockie molo. To molo to najbardziej rozległy takiego rodzaju deptak wzdłuż całego Morza Bałtyckiego. Od niedawna nosi imię Jana Pawła II. Część Spacerowa rozpościera się na długości 511,5 metra, z czego zdecydowana większość, gdyż aż 458 metrów wlicza się w głąb Zatoki Gdańskiej.
Pytając przypadkowych przechodniów o to, z czym w najwyższym stopniu kojarzy im się miasto Sopot, w zdecydowanej większości przypadków pada tylko jedna odpowiedź: molo.

Spójrz na ten intrygujący artykuł i odkryj więcej (sweet-home.pl/). Na pewno nie będziesz żałować. Nie czekaj ani chwili! Zrób to teraz!

Następnym miejscem, które turyści niezwykle często zwiedzają, to słynny Krzywy Dom. Odwiedzający bardzo często wstępują do tego domu przy ul. Bohaterów Monte Cassino nie tylko z tego powodu, że aktualnie część obiektu przedstawia centrum handlowe. Inspiracją do zbudowania tej budowli były rysunki autorstwa Pera Dahlberga oraz Jana Marcina Szancera. Co interesujące, w domu swe placówki mają również miejscowe oddziały radiowe.

Będąc w jakimkolwiek mieście nadmorskim podczas swych wyjazdów, nie moglibyśmy pominąć także okolicznych starych, ale pięknie utrzymanych morskich latarni. Dla przykładu latarnia morska w Sopocie do dzisiaj przedstawia znak nawigacyjny na Bałtyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*