Co należałoby odwiedzić w Laosie, mimo braku tradycyjnych atrakcji turystycznych?

Ten kraj należy do najbardziej ubogich oraz najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Jedynie niewielka część zamieszkujących ten obszar 6 milionowej ludzkości zamieszkuje w niewielkich i nielicznych miastach, reszta natomiast funkcjonuje w prostych (jednak wielokrotnie niezwykle pięknych) wsiach oraz zajmuje się nade wszystko uprawianiem ryżu.

fajerwerki w sylwestra
Ponton górski
W Laosie żyje sto kilkadziesiąt różnorodnego rodzaju grup etnicznych posiadających swoją tradycję, kulturę, swoje zwyczaje czy też dialekty. Najważniejszą religią jest buddyzm tradycji Therawady, ale animalizm jest nie mniej wielokrotnie praktykowany, przede wszystkim w trudniej dostępnych regionach. Laos jest krajem niezwykle górzystym, zaś większą część jego powierzchni zajmuje dzika roślinność, w tym również dziewicza dżungla. Laos przecina struktura rzek, przede wszystkim Mekongu oraz jego dorzeczy.

Czyżby posty stworzone na tej witrynie śniadania zakopane całkowicie Cię zadowoliły? Mamy nadzieję, że tak. Ale, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tu.

W większej części z nich pod nieobecność utwardzonych dróg, znajdują się istotne trakty komunikacyjne. Komunikacja lądowa jest niezwykle utrudniona przez wzgląd na brak lub niezwykle niewielką ilość szos.

W Laosie nie ma typowych atrakcji turystycznych na miarę Angkoru w pobliskiej Kambodży, czy ślicznych rajskich plaż, jednak kilka miejsc na pewno naprawdę zasługuje na szczególną uwagę. Nade wszystko Luang Prabang, zatem jedna z najśliczniejszych miejscowości na obszarze całej południowo-wschodniej Azji. W Champasak można podziwiać ruiny świątyni wybudowanej jeszcze w latach imperium Khmerskiego, a w okolicy Phonsavan należałoby również obejrzeć enigmatyczne Plain of Jars. Największą atrakcją Laosu jest jego nieprzeciętnie piękna i dzika przyroda.

Z tego też powodu nie można tu pominąć trekkingu w górach, w północnej części państwa spływu Mekongiem lub kilku dni słodkiego lenistwa na leżaku w krainie 4 tysięcy wysp na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*