Żeby wydać płytę należy dobrze obadać szczegóły współpracy studiów nagrań

Chcąc nagrać sesję zespołu w studiu należy dobrze obadać szczegóły współpracy studiów nagrań z okolicy. W zależności od tego, czy jesteśmy zespołem młodzieżowym, który dopiero stawia pierwsze kroki na rynku muzycznym, czy też jesteśmy zespołem, który odniósł pierwszy sukces, powinniśmy wybrać stosowne dla siebie studio. Porządne studio nagrań musi posiadać dużą ilość profesjonalnego sprzętu. Należy zwrócić szczególną uwagę na klasę udostępnianych instrumentów.

płyta

Autor: Mrs. Gemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście niezwykle ważną sprawą jest to, jaki gatunek muzyczny chcemy zarejestrować.

Wejdź do wpisu autora, jeśli zaciekawiły Cię treści zawarte w tym artykule. Tam wyszukasz znacznie więcej szczegółów.

W przypadku gdy jesteśmy kapelą punkową i chcemy zrealizować nagrania na nasz debiutancką epkę, nie musimy płacić zbyt wiele za wynajem dobrego studia nagrań. Możliwe, że taka decyzja nawet nadgryzłoby ideę naszej muzyki. W takiej sytuacji wystarczy nam dobrej klasy omikrofonowanie wzmacniaczy, chociaż dobrej klasy okablowanie, mikser na dobrych podzespołach i ktoś, kto to wszystko ogarnie, czyli realizator.

Jeżeli natomiast chcemy zrealizować materiał na płytę orkiestry symfonicznej, musimy bez wątpienia pomyśleć o całym przedsięwzięciu, wynająć filharmonię, albo studio posiadające adekwatne do naszych potrzeb warunki, najwyższej klasy mikrofony, okablowanie, fortepian, być może również perkusję i niektóre inne instrumenty. Bardzo ważny jest również nastrój panujący w takim studiu. Bardzo dobrze jest, kiedy mamy możliwość nagrywać materiał w atmosferze sprzyjającej twórczemu i wrażliwemu przeżywaniu podczas pracy (zerknij na tę stronę). W większości studiów nagrań udostępnia się własne instrumenty.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Oczywiście wielu instrumentalistów chce nagrywać na swoich gitarach, jednak to studio nagrań powinno posiadać różnorodne gitary, piece, minimum jeden foretpian lub pianino, aby każdy, kto nagrywa mógł wypróbować różne typy brzmień do swoich utworów, albo mógł domiksować jakieś partie o nieco innej barwie. Największe studia nagrań na świecie to potężne budynki, w których mieszczą się rozmaite sale nagraniowe, profesjonalnie przygotowane kabiny akustyczne, duże sale koncertowe, ale także w studiach takiego typu znajdziemy miejsce przystosowane do odpoczynku, czasami może być to nawet pokoje do zabiegów na ciało, baseny czy inne atrakcje. Najważniejsze jest jednak oczywiście wybrać takie studio nagrań, które będzie optymalne dla nas w danej chwili, nie narażając nas na niepotrzebne koszty, które mogą okazać się nad wyrost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*