Wybierasz się na wczasy? Nie zapomnij o grach planszowych

Wakacje to wyjątkowy czas, gdy większą część dnia, a często też nocy spędzamy na dworze. Pływamy w morzu, wspinamy się po górach, zwiedzamy, jemy lokalne pyszności i tak zwyczajnie cieszymy się letnią porą. Czasem jednak pogoda robi nam figla i zaczyna padać deszcz.

monopol

Autor: PR Executive
O ile przelotna, letnia mżawka nie jest kłopotem, o tyle parę dni opadów może już skutecznie zepsuć nam humor. Jeśli pojechaliśmy do większego miasta, zawsze możemy iść do kina bądź korzystać z innych atrakcji. Co robić w razie, gdy wybraliśmy Mazury bądź w góry i wokół nas są same lasy, do najbliższej restauracji zaś jest spory kawałek? Pograjmy w gry planszowe, jakie zawsze dobrze jest wziąć ze sobą na wakacje, ponieważ gwarantują sporo frajdy w czasie chłodniejszych dni albo wieczorem, kiedy wyczerpani całym dniem chodzenia chcemy troszkę odetchnąć.

Planszówki nie zajmują wiele miejsca, dlatego nie powinniśmy borykać się z trudnościami, by gdzieś je zmieścić. Zwłaszcza sprawdzają się w tym wypadku gry karciane. Sklep internetowy, jaki szybko znajdziesz w sieci, zaproponuje ci wiele tego typu gier, np. gwarantującą emocję grę Jungle Speed lub impreza integracyjna dla pracowników Time’s Up bądź coś dla dzieci, między innymi pozycję Śpiąca Królewna, skierowaną do maluszków od ósmego roku życia. Gry karciane nie są kosztowne i można zabrać ze sobą kilka pudełek, aby mieć przyjemność na wiele wieczorów.

Poza grami karcianymi lubiane są także gry ekonomiczne i najczęściej wybierana w tym przypadku gra Monopoly. Na pewno większość z nas spędziła wiele godzin na handlu nieruchomościami, próbując osiągnąć jak największe zyski. Ofert gier jest tak wiele, że bez wątpienia każdy, kto tylko wykaże chociaż odrobinkę chęci, znajdzie odpowiednie tytuły dla siebie. Plusem gier planszowych jest także możliwość integracji z sąsiadami z pokoju lub domku obok. Fantastycznie jest mieć znajomych, z jakimi będziemy mogli spędzić czas, również gdy przestanie padać deszcz.

zabawy

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już zdajesz sobie sprawę, czego nie może brakować w twoim bagażu podróżnym, bez względu na miejsce, w które się wybierasz, gdyż zawsze będziesz mieć czas na fajną planszówkę.

Już teraz sprawdź oferty gier w sklepach internetowych i wspólnie z dziećmi albo z partnerem zdecydujecie się na tytuły, w jakie chcecie zagrać. Na pewno masz również jakąś grę w swoim domu, która będzie nadawać się na wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*