Ubóstwiasz adrenalinę i kochasz wysiłek fizyczny? Rozpocznij kurs na paralotnie już dziś

sporty ekstremalne cieszą się ogromnym popytem, nie tylko wśród studentów, którzy uwielbiają adrenalinę. Szkoły latania odwiedza gro ludzi w średnim wieku, którzy pragną poczuć pewnego rodzaju wolność oraz swobodę.
Jeśli kwalifikujesz się do tych osób to nic na stoi na przeszkodzie, by zrobić kurs na paralotnie, który pozwoli nam na samoistne latanie.

smartfon

Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com

Niemal w każdym dużym miasteczku jest fachowa szkoła latania, w której wykwalifikowana kadra uwieńczy z nami przeszkolenie, po zakończeniu którego dostaniemy certyfikat (jeśli oczywiście zdamy test końcowy). Przeważnie szkolenie sale szkoleniowe na mazurach składa się z paru cykli, które pozwalają nam na rozszerzenie własnych zdolności. Zasadniczy jest pierwszy etap, w którym zaznajomimy się z budową sprzętu, startowaniem, lądowaniem oraz samym lotem. Brzmi to prosto, natomiast jest to trudniejsze, niż teraz nam się wydaje. Dziś paragliding dla licznych osób jest formą rekreacji i sposobem na oderwanie się od realności. Osoby zaciekawione takim szkoleniem muszą zdawać sobie sprawę z tego, iż nie jest to, aż tak drogie jak mogłoby się zdawać. Podstawowy kurs kosztuje na ogół przeszło 1000 zł, co tak naprawdę nie jest olbrzymim wydatkiem. Jeżeli po skończeniu pierwszego etapu, w jakim uzyskamy pozwolenie na latanie nizinne, możemy oczywiście rozpocząć następny etap, gdzie nauczymy się latać na terenach górzystych.

Paralotniarstwo to niezwykle interesujący i wciągający sport, jeśli zainteresował Cię ten temat to poszukaj szkoły latania w swoim mieście, czy też swoje okolicy – na bank uda Ci się jakąś odnaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*