Publikacje czytane przez lektora

Czytanie dzieł drukowanych to jedna z najogromniejszych przyjemności na świecie. Niestety, bardzo często brak nam czasu, żeby przysiąść z papierową wersją książki, bądź po prostu wzrok nam nie pozwala na czytanie dziesiątek stronic dziennie. Na szczęście są audiobooki. Audiobook Boży Bojownicy to lektura czytana przez lektora, jaka z edycji papierowej została odmieniona w edycję dźwiękową. Jest parę rozmaitych rozmiarów takich nagrań, jak również metod na ich odsłuchiwanie.

książka i okulary

Autor: Marko Polo
Źródło: http://www.flickr.com
Atutem audiobooka jest to, że jest możliwość go słuchać podróżując autem, pociągiem, samolotem, wypoczywając na plaży, lub ćwicząc jogging. Zapracowani Polacy, którym brak czasu na kanapową lekturę, tworzą chłonny rynek dla audioliteratury. W europejskich księgarniach sekcje z pisarstwem audio zajmują coraz więcej miejsca.

Z reguły książka, na bazie której powstaje audiobook jest skrócona o długie, nieciekawe opisy i pozostaje jedynie to, co kluczowe dla współczesnego odbiorcy.

Omawiany wątek Cię zaciekawił? Więc odwiedź stronę www (https://www.stajniaiskra.pl/), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu interesujące informacje, omawiające to zagadnienie.

Dźwiękowego tłumaczenia doczekało się sporo typów literackich. Nagrywane są wiersze, baśnie, powieści obyczajowe, kryminały, fantastyka, bądź biografie. Na polskim rynku gwałtownie zwiększyła się ilość audiobooków. Niektóre czytane są przez popularnych aktorów, inne przez profesjonalnych lektorów, a słuchanie ich to duża radość.

książka

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Dużą sławą cieszy się audiobook Boży Bojownicy. Jest to opowieść przygodowo historyczna o życiu młodego magika, medyka, awanturnika i amanta. Miły i szlachetny główny bohater jest często ścigany, łapany, zatrzymywany, wybawiany, obarczany zadaniami, nagradzany i cały czas zakochany. Umie wykonać każdą misję, umie wyjść z największych opałów, czy to dzięki swemu sprytowi i umiejętnościom, czy też dzięki licznym kolegom. Jest to powieść dziejowa z detalami science fiction. Fabuła powieści dzieje się się w Czechach i na Śląsku. Akcja Bożych Wojowników (przejrzyj to) rozgrywa się w niezwykle szybkim tempie. Dzieje wojny husycko-katolickiej wprawnie są wplatane w całościową akcję powieści, przez co nie traci ona na atrakcyjności, lecz staje się ciekawsza, bogatsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*