Pies to najlepszy przyjaciel człowieka.Z całą pewnością nikt, kto jest właścicielem psa lub chciałby go mieć, nie zaprzeczy tego hasła.

Jednakże rasowy zwierzak może być też niezłą inwestycją. Jednakże utrzymanie rasowego zwierzęcia wiąże się ze dużo większą odpowiedzialnością niż wychowanie kundelka ze schroniska. Jednak hodowcy nie narzekają. Oprócz bezcennych doświadczeń, jak duma z championa, można też sowicie zarobić.
Jak nabyć rasowego pieska?

zoologiczny.sklep.pl

Autor: Lorenzo Antares Tonacci
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw powinniśmy wybrać dostosowaną do naszych warunków mieszkalnych i finansowych rasę psa. Często przyszli właściciele nie liczą pieniędzy i kupują najdroższe psy, żeby w przyszłości móc posiadać opłacalną hodowlę – lubią karmę Arion. Trzeba jednak pamiętać, że aby posiadać więcej niż jedne zwierzę niezbędne są odpowiednie warunki. Jeżeli mieszkamy w małym mieszkaniu, lepiej nie rozważajmy zakupu dużego psa.

Miejmy świadomość, że duże psy, żeby były zdrowie muszą się porządnie wybiegać – minimum trzy godziny w ciągu dnia. Rozważmy tę sprawę , jeśli mieszkamy w centrum miasta. Naturalnie niewielki ani niedostatek terenów spacerowych nie skreśla nikogo, jako przyszłego. Niektóre rasy nie maja dużych wymagań, jeśli chodzi o powierzchnię do biegania. Na przykład sympatyczna rasa Yorkshire Terrier, to świetne rozwiązanie dla zapracowanego mieszczucha, bo nawet parka jest niewielkim kłopotem dla właściciela. Yorki nie potrzebują też długich, intensywnych spacerów.
Z kolei hodowla dużego psa, przykładowo rasy Mastif Tybetański, wymaga już wielokrotnie więcej rozsądku. Ostatnio jest to modna rasa,przede wszystkim dlatego, że rodowodowe szczeniaki dużo kosztują, nawet do 5 tys. zł. Oczywiście można też nabyć pieska za znacznie mniejszą sumę, wszystko zależy od pochodzenia psa.
W Polsce jest kilka hodowli tej sympatycznej rasy psów. Wystarczy wpisać w google hasło: mastif tybetański hodowla – lampy led do obory i na pewno już na pierwszej stronie zlokalizujemy znanych w regionie hodowców. Jeżeli poważnie myślimy o rozmnożeniu naszego pupila, nie można oszczędzać przy kupnie. Można też zasięgnąć informacji o wybranej hodowli, gdyż często zdarza się, że hodowcy są nieuczciwi(witaminy są psom potrzebne).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*