Parę przydatnych informacji dla początkujących pisarzy, którzy chcieliby wydać swoje pierwsze dzieło.

Każdy młody pisarz marzy o tym, żeby jego twórczość była czytana przez rzesze czytelników. Jednak droga do takiego celu wcale prosta nie będzie, o czym miało się już okazję przekonać wielu początkujących pisarzy. Dotarcie do szerszego grona odbiorców będzie wymagać nie tylko doskonałego warsztatu pisarskiego, lecz także trochę szczęścia, na pewno sporej pracy i ogromnego samozaparcia.

rękopis

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego trzeba rozpocząć przy próbie zdobycia czytelniczych serc jest po pierwsze przygotowanie swojego dzieła. To zrobić się da w zaciszu swojego mieszkania, dopieszczając każdy wyraz aż do osiągnięcia zamierzonego rezultatu. Lecz jeżeli nawet będzie się pewnym swoich umiejętności, to trzeba tak opracowaną książkę dać do sprawdzenia profesjonalnemu redaktorowi językowemu lub korektorowi.

Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na ten temat? Jeśli tak, to odwiedź stronę www (https://hamsterpolska.pl/toalety-publiczne-phoenix/), która omawia nie mniej istotne dane – są one niesamowicie interesujące.

Pozwoli to na poprawę ewentualnych niedociągnięć i błędów, które by mogły być później zauważone przez czytelników. Mając już całkowicie gotowy materiał trzeba będzie znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak aby książka mogła trafić do czytelników.

pisarz

Autor: Larryb Writer – zExposure Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych, początkujących autorów wydanie własnej książki to nie jest łatwe zadanie. Możliwości są w praktyce, jedna to wykonanie tego swoim kosztem, a druga poszukanie wydawnictwa, które weźmie to na siebie, lecz w zamian zabierze część zysków ze sprzedaży. W pierwszym przypadku konieczne jest wyłożenie własnych środków, a nawet przy niedużych nakładach trzeba się liczyć z dość znacznymi kwotami. Przy opracowaniu książki udział będzie brało parę osób, jakim trzeba zapłacić, oprócz tego dochodzą koszty druku i dalszej dystrybucji. Jeśli ktoś będzie miał możliwość wyłożenia takiej kwoty, to przyszłe dochody będą jedynie jego, jednak najczęściej młodzi pisarze decydują się na współpracowanie z jakimś wydawnictwem. Wówczas to ono sfinansuje całość procesu, aż do pojawienia się książki na księgarnianych półkach. Nawiązanie współpracy z wydawnictwem ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie to, że w trosce o także swoje zyski wydawnictwo będzie promować taką książkę, a możliwości ma jednak znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*