Odwiedzanie ciekawych terenów z fantazją, z dala od cywilizacji

Niekiedy wystarczy odrobina samozaparcia, niewiele wiedzy ale też i fantazji, by przeżyć wspaniały weekend, zaczerpnąć mocy i powrócić w poniedziałek rano do biura z plecakiem pełnym nowej energii. Bywają miejscowości, otoczone ze wszystkich stron lasem a na dodatek ten las w każdą stronę ma po kilkanaście kilometrów.

polowanie

Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com
Nie znajdziemy tam latarni przy drodze. W nocy, gdy wszyscy mieszkańcy, w liczbie 40 idą na spoczynek, możemy obserwować wszystkie ugwieżdżone niebo a mleczna droga aż wylewa się z nieba. Albo też wiją się rzeki, które żegnają jedną wioskę, machając jej na do widzenia, przepływają przez polodowcowe wzniesienia i lasy, i trafiają na następną miejscowość gdzieś dopiero po kilku godzinach.

Taki odcinek możemy zwiedzić wędrując, lub też przepłynąć kajakiem. Albo są doliny górskie, być może dawniej nawet obficie zamieszkałe, bądź zupełnie na odwrót, są wręcz zamknięte dla przeciętnych śmiertelników. Takie które wiją się wzdłuż wzniesienia, nie posiadając wcale zabudowań a jeśli już, to są to fundamenty wyludnionych chatek. Dzikie łąki, bagniska i fantastyczne krajobrazy. A gdzieś na końcu takich dolin jawi się obrany cel – pole namiotowe, leśne polany, źródła rzek, z którymi możemy być za pan brat.

Frapuje Cię problematyka podnoszona w tym tekście? Poznaj oprócz tego również inne zbliżone materiały – zwyczajnie wejdź tutaj kątownik aluminiowy na sklep.effector.com.pl.

W takich okolicznościach przyda się z pewnością siatka maskująca do przykrycia namiotu lub odgrodzenia terenu. Z takiej siatki maskującej można również zrobić zadaszenie, które idealnie zabezpieczy nas przed promieniami słońca.

las

Autor: SarahMcD
Źródło: http://www.flickr.com
Siatka maskująca znakomicie przyda się jako tworzywo do przykrycia czatowni dla amatorów fotografowania, ornitologów oraz w czasie polowań i obserwacji zwierzyny. Świetnym pomysłem może być obserwowanie z ukrycia, po to by zobaczyć bardzo naturalne poczynania ptaków czy innych zwierząt. Wtedy można nakryć się siatką maskującą i dodatkowo w ubranie myśliwskie – tak się zamaskujesz. Czasami tego potrzebujemy – uciec gdzieś, porozglądać się we wszystkie cztery strony i stwierdzić „tu jest pięknie”. Może niecałkowicie odseparowywać się do zera, w stylu chatka w dziczy, ale po prostu poznać tereny w miarę niedostępne, na uboczu, gdzie możemy obcować tylko ze środowiskiem naturalnym. Po prostu zresetować się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*