Odnajdź swą pasję i bądź oryginalny jak nigdy do tej pory

Jak się odróżnić, jak być nietuzinkowym? Za często myślimy o tych, co chcą być widoczni, że są to osoby płytkie i próżni, myślą tylko o tak zwanym „parciu na szkło”, nic nie chcą od życia tylko sławy! Oczywiście to nieprawidłowe postrzeganie, gdyż każdy z nas – osoba ekstrawertyczna czy osoba introwertyczna – chce uznania, pragniebyć wyjątkowa, nie chce jednocześnie, żeby jego życie było nijakie. Co więc uczynić, by być oryginalnym?

tancerka w specjalnym stroju

Autor: Frank Kovalchek
Źródło: http://www.flickr.com
Dla ludzi, co lubią rzucać się w oczy istnieje prosty sposób: śmieszne gadżety, jak koszulki z nadrukami to pewny sposób na powodzenie wśród innych ludzi. Trudno przypuszczać, by taka koszulka nie skupiła na sobie uwagi innych. Możemy przyznać, że noszą takie ubrania tylko osoby, które są puste w środku, lecz to oczywiście rażąca niesprawiedliwość i nadużycie!

Wiadomo, iż najkorzystniej nosić koszulkę z nadrukiem na przykład jakiegoś bandu muzycznego, o jakim będziemy mieli jakieś pojęcie. To będzie oznaczać, że nosimy tego typu koszulkę „po coś”, iż słuchamy takiej muzyki, utożsamiamy się z pewną filozofią. Skoro zaś nosimy taki ubiór, bo to modne, prędko możemy zostać zweryfikowani, co nas zaboli podwójnie: z jednej strony, zero kompetencji (czyli zero wiedzy o danym bandzie muzycznym, zjawisku), z drugiej, kpina z naszego pozerstwa. Ciekawe są dodatkowo takie śmieszne koszulki jak choćby pod tym linkiem.

Łowienie ryb

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wobec tego zostać oryginalnym a jednocześnie nie rzucać się w oczy? Odpowiedź jest prosta: pielęgnuj swoje pasje. Wiadomo, iż najlepiej mieć tego typu zainteresowania, by każdego zadziwić. Możesz przecież kolekcjonować rzadkie starocie skup staroci Warszawa albo rzadkie płyty winylowe, których wartość rynkowa przewyższa kilka średnich pensji, jednocześnie dla Ciebie są to rzeczy bezcenne

Nie powinieneś jednakowoż czuć się mniej wyjątkowy, jeśli posiadasz w swoim zestawie kolekcjonerskim mniejszego kalibru przedmioty. Liczy się pasja, to ona buduje w nas poczucie misji, sensu życia, to ona pozwala dążyć nam do coraz lepszych wyników. Człowiek bez pasji jest dość samotny, nie ma punktu odniesienia i brak mu poczucia, że to wszystko, całe życie ma sens. Jak potrzebna jest pasja potwierdzą Ci wszyscy, dla których kolekcjonowanie różnych przedmiotów, trwa już od dawna. Traktują oni własną kolekcję jak rodzinę, nie oddali by jej nawet pod groźbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*