O najciekawszych zespołach rockowych

Rock, to muzyka, jaka dzieli się na kilka gatunków, często bardzo odbiegających od siebie. Jest to spowodowane szczególnie tym, że wyjątkowo dużo artystów rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak także stara się inaczej ją interpretować, przez co powstaje wiele wyjątkowo ciekawych i zróżnicowanych kompozycji.

koncert System Of A Down

Autor: C.M.FRIESE photography
Źródło: http://www.flickr.com

Funk rock, to rodzaj rocka, który aktualnie jest dosyć dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej przeczytasz tu: Red Hot Chili Peppers na terazrock.pl). Grupa ta funkcjonuje na światowym rynku muzycznym już sporo lat i nadal umie zaskoczyć znakomitą produkcją, która szybko zyskuje uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zaskakująco pochlebnie oceniają produkcje stworzone przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Dużo częściej zespół ten wdraża elementy elektroniki w swych utworach.

Nie wstydź się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie w następne linki. Po jakimś czasie na pewno znajdziesz coś atrakcyjnego.

Jednak te elementy zwłaszcza mają za zadanie polepszyć brzmienie danych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma niepowtarzalny wydźwięk.

Występują z powodzeniem również zespoły, które preferują inne odmiany rocka. Świetnym przykładem jest System Of a Down (ciekawe newsy pod linkiem: system of a down w terazrock.pl), który po kilkuletniej przerwie ponowił swoją pracę i mamy okazję słuchać kolejnych utworów, w których także można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, który ma fantastyczną przeszłość artystyczną, jak też koncertową, dlatego też można jak najbardziej używać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Wyjątkowo ważne dla aktualnego rocka jest to, że pomimo wdrażania elektroniki, wszystko tak naprawdę tworzone jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do tworzenia muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, polepszania określonych dźwięków, by w taki sposób utwór przedstawiał się jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka powiedzieć, że elektronika niweluje prawdziwy obraz tego gatunku muzycznego, ponieważ koncerty zazwyczaj przez wszystkie grupy wykonywane są na żywo, a w teraźniejszych czasach technologia po prostu umożliwia tworzyć utwory na wyjątkowo dobrym poziomie. To z kolei stwarza możliwość słuchaczom nabywać płyty, które posiadają utwory prezentujące niesamowicie ciekawe brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką powiązaną z klasyką, ale dużo częściej dopuszcza ona nowe elementy muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*