Nikt ich nie polubi, na szczęście są na nie sposoby. Jak bronić się przed kleszczami? Jakie są możliwości?

Jest dokuczliwą przypadłością, a jednak wiedza na jej temat ciągle zostaje na całkiem niskim poziomie. Zajmowanie się nią nasila się w czasie lata, kiedy to kleszcze stają się przyczyną wielu kłopotów ze zdrowiem, jednak po niezbyt długim momencie drążenia tego tematu w mediach, zainteresowanie zagrożeniem spada. Niestety, bo borelioza to poważne zagrożenie dla naszego zdrowia ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow

Autor: Ramón Portellano
Źródło: http://www.flickr.com

Ta dolegliwość noszona przez kleszcze, w momencie braku mądrego leczenia, może stać się w końcu początkiem poważnych zaburzeń zdrowotnych. Borelioza to w końcu przyczyną poważnych chorób, w leczeniu których potrzebne staje się zastosowanie sprawdzonych lekarstw oraz licznych antybiotyków.

Czy kleszcze z pewnością są aż tak groźne? Same kleszcze nie stanowią zbytniego zagrożenia.Pewnie że, ich działanie niosą ból, a sam motyw kleszcza, który wtrącił się w naszą skórę i który zaczął przybierać znaczące rozmiary wskutek picia znacznej ilości krwi nie jest dobry, jednak kleszcze jako takie krzywdy nam nie zrobią. Kłopot związany z nimi wiąże się przede wszystkim z tym faktem, że kleszcze niosą ze sobą rozmaite, często bardzo groźne dla człowieka choroby. To tych najgroźniejszych zaliczają się kleszczowe zapalenie opon oraz borelioza. W wypadku tych chorób powikłania oraz skutki za późno zastosowanego leczenia mogą mieć poważne konsekwencje. Borelioza jest leczona antybiotykami, często wymaga ona pobytu w szpitalu. Mnóstwo pacjentów powinno się liczyć z tym, że niedostateczna ochrona przed kleszczami będą musieli poważnie odchorować

pies na kanapie

Autor: Christopher „Rice”
Źródło: http://www.flickr.com
Borelioza jest tym groźniejszym kłopotem, że pierwsze jej objawy są zwykle albo pomijane, albo źle traktowane jako przeziębienie. Kleszcze tym czasem mogą być przyczyną groźnych urazów i tego rodzaju chorób, jak choroby serca czy problemy z pamięcią. Są to niestety częste skutki powikłań po tak sprytnej chorobie przenoszonej przez kleszcze, jaką jest borelioza. Nie zapominajmy jednakowoż o naszych zwierzętach, poza koniecznością jak witaminy dla psa nie można lekceważyć faktu, że nasz pies ( zobacz również żywienie psów) ma szansę mieć kleszcza, kupujmy więc wcześniej preparaty na kleszcze u zwierząt. Dowiedz się więcej: oferta witamin dla psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*