Myślałeś kiedyś, w czym powinno się pić różne alkohole? Jak nie, to przekonaj się, czy to dobrze robisz

Wbrew różnym opiniom, to z czego pijemy jest dosyć ważne. Niektórzy wiedzą, że kawa konsumowana ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Tak samo jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle bardzo cienkim, jasnym – bezbarwnym, najlepiej bez żadnych zdobień.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomym jest, że są tego rodzaju napoje wysokoprocentowe, jakie najbardziej smakują z jednego szkła. Tak jest faktycznie z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, aby smakować złoty trunek. Jednak z pozostałymi alkoholami jest inaczej, różne szklanki do drinków, kieliszki, idealnie pasują do innych alkoholi.

Zobacz, w jakich naczyniach pić różne alkohole. Do wódki najlepiej używać kieliszki o pojemności 30-60 mililitrów, na nóżce albo bez niej. Szkło powinniśmy napełnić prawie do końca, tak żeby do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 mm. Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką – najkorzystniej czyste, gatunkowe oraz smakowe. Dodatkowo, wódkę należy serwować zamrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelki w zamrażarce, można na kilka minut przed podaniem alkoholu wsadzić do niej kieliszki. Ciekawe propozycje znajdziesz tu: blog.

Do win musujących oraz szampana używamy tak zwanego fletu, czyli smukłego kieliszka, który zwęża się ku górze. Trzeba trzymać go za nóżkę tak, ażeby ręką nie rozgrzać alkoholu. Pojemność szkła to 150-180 mililitrów. Trunek powinniśmy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do win czerwonych niezbędne są nam duże kieliszki o miarze 150-250 mililitrów z krótką nóżką.

Niniejszy tekst jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane meble na wymiar warszawa treści, ponieważ są tak samo interesujące oraz wciągną Cię kompletnie.

Czasza kieliszka musi trochę zwężać się ku górze. Alkohol nalewamy do 3/4 wysokości. Do win białych zastosować należy identyczne kieliszki, jak do czerwonych, lecz mniejszych rozmiarów. Czasza ma objętość około100 ml. Napełnić trzeba nie większą ilość niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, których czasza zdecydowanie rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: garneczki.pl/produkty/szklanki-do-drinkow,368.

kieliszki

Autor: Rosendahl
Źródło: www.smakprostoty.pl

A jak z innymi napojami wyskokowymi? Do koniaków oraz brendy używać powinniśmy kieliszki, jakie mają pękatą czaszę o pojemności 230 mililitrów Do kieliszka należy wlać tylko 20-40 ml., natomiast do whisky najlepsze są szklanki o grubym dnie oraz pojemności 150 -220 mililitrów Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (albo bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione powinny być tak, ażeby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*