Kultura żydowska we Wrocławiu

Dużo opowiada się rzecz jasna o polskich szkołach, bo to głównie do nich należą nasze dzieci.

Dużo częściej opowiada się także o szkołach angielskich, w których wszystkie lekcje są wykładane właśnie w tym języku, a chodzi tutaj przede wszystkim o jego dokładniejszą naukę, tak aby w przyszłości dużo bieglej się nim posługiwać, a co się z tym łączy, żeby też posiadać większe możliwości na odszukanie fajnej oraz pociągającej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkołyMimo wszystko tak rzeczywiście całkiem niewiele osób rozumie, że funkcjonuje szkoła (prywatne szkoły podstawowe warszawa) Żydowska we Wrocławiu. Utworzona w 1997 roku przez wybitnego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera wraz z rabinami i fundacją, cieszy się w tym momencie dużym zainteresowaniem.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Początkowo mieściła się w mieszkaniu, potem zaadaptowano jeszcze kolejne piętro, w pewnym momencie uczniów było tak sporo, iż byli oni przeniesieni do budynku w którym dawniej także znajdowała się renomowana szkoła żydowska. Obecnie szkoła ta swoją placówkę ma w eleganckiej willi będącej własnością dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Wrażliwość jest bardzo ważnaPoza ogólną wiedzą, jaką dzieci przede wszystkim otrzymują w szkole, tutaj kładzie się również ogromny nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one rozwijane, do każdego żaka podchodzi się indywidualnie i jeśli tylko posiada on jakieś trudności z opracowywanym produktem czy z dalszym rozwijaniem swoich talentów, to ciągle może liczyć na pomoc ze strony wspaniałych nauczycieli. Obowiązkowo warto pamiętać, iż szkoła przekazuje wartości zgodnie ze własną nazwą, która w języku żydowskim znaczy „pokój wam” – zobacz więcej na etzchaim.pl.

Trzeba bliżej poznać jej program
Jeśli pomyślimy, że to właściwe miejsce dla naszego dziecka, jeśli kultura żydowska jest nam szczególnie niedaleka i pragniemy, by nasze dziecko nie tylko przyswajało wiedzę, lecz także aby wraz z innymi kolegami i gronem pedagogicznym obchodziło żydowskie święta, to bez wątpienia przynależność do tej szkoły będzie najwspanialszą decyzją, jaką będziemy mogli powziąć odnośnie jego nauką. Zwłaszcza, że poza jego mózgiem, dobrze rozwijany i kierowany będzie również jego duch, jak oraz wartości, które będzie wyznawał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*