Jakie są typy iluzji oraz na czym najczęściej się opierają?

Jako sztukę iluzji traktuje się przeważnie część sztuki estradowej, w której przeróżne środki artystycznego wyrazu są pokazywane w oparciu o zdolności wywołania zjawisk, które są pozornie sprzeczne z prawami fizyki.
Robi się je za pomocą wykorzystania procedur oraz sposobów odwrócenie uwagi wszystkich widzów.

technologia

Autor: www.4taroty.pl
Takie zjawiska najczęściej opierają się na spowodowaniu efektu zniknięcia, pojawienia się, przekształcenia, lewitacji czy przeniknięcia różnorodnych rzeczy lub ludzi. Odbiera się tego typu triki przy pomocy różnych zdolności, zazwyczaj jednak za pośrednictwem oczu. Są to tzw. sztuczki, czy specjalne chwyty lub różne specjalne sekretne metody. Przedstawicielami tej sztuki są iluzjoniści, mentaliści czy prestidigitatorzy, czyli inaczej mówiąc zwyczajnie manipulatorzy. Potocznie błędnie reprezentantów sztuki iluzji określa się jako magików.
zakup

Autor: Bogumił Bytomski
Jak wynika z tego typu formuły, rezultat iluzji w każdym przypadku poprzedzony jest bardzo określonym chwytem technicznym, który ułatwia jego spowodowanie. Równie istotnym etapem prowadzącym do powstania efektu iluzji jest zawsze tzw. przygotowanie, czyli faza obejmująca wszystkie czynności przeprowadzane przed samym pokazem. Opierają się one na przygotowaniu określonego rekwizytu, jak dla przykładu kart.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tu (https://artogrodowe.pl/16-slupki-parkingowe-betonowe).

Robi się je najczęściej na długi okres czasu przed samym występem w domu lub za kulisami. Jak jest wiadome iluzja to głównie tricki. Wśród nich odróżnić można by przykładowo triki mentalne, rekwizytowe czy zręcznościowe.

Do najbardziej znanych trików zaliczają się przepiłowywanie asystentki na pół, lewitowanie, ucieczki z akwarium, sztuczki z kulkami albo tricki z gołębiami czy znikanie dużych przedmiotów. Wedle powszechnie znanej definicji, iluzja to zwyczajnie nic innego, niż doznawanie wrażenia, że widzimy coś, czego w praktyce nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*