Jaką zimową kurtkę najlepiej kupić, aby było nam przyjemnie?

Czasami mamy niezwykłą ochotę odziać się w porządną ciepłą kurtkę. Czasami chwila ta przychodzi w październiku czy dopiero w listopadzie.
Są różne modele kurtek, które są wykonane z różnorodnego typu materiałów.

trip hop

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu puch naturalny, a właściwie zimowa kurtka z niego wyprodukowana, jest stanowczo najcieplejsza. Odzież łatwiej się magazynuje i suszy się bardzo wolno. Niestety tego typu kurtka posiada jeszcze jedną wadę – jej czyszczenie jest relatywnie złożone oraz dosyć wymagające. Ponadto nadmiar wilgoci się nieco zbija i kurtka traci swe cechy. Na szczęście zima w naszym kraju nie jest tak mroźna, jak to jest choćby w wypadku Kanady, jednak tak drogi zakup kurtki i tak na pewno okaże się opłacalny. Kurtki mogą mieć wypełnienie syntetyczne, a największą zaletą tego typu rozwiązania okazuje się być to, że są one bardzo wytrzymałe na wilgoć. W czasie jakiejś mżawki czy też śniegu, lub po śniegu z opadem deszczu, warunki pogodowe nigdy nie okażą się dla nas straszne.
Dobra kurtka na zimę z wypełnieniem sztucznym jest dużo mniej kosztowna i o wiele łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Samo czyszczenie także jest o wiele mniej skomplikowane. Pewną przeszkodą są mniej korzystne właściwości izolacyjne, przy czym nie przy obecnym w Polsce klimacie. W Polsce kurtki syntetyczne całkowicie będą wystarczające. Co interesujące, kurtki syntetyczne są czasem tańsze od kurtek z tzw. sieciówek.

Jeżeli ciekawi Cię ten temat, odszukaj więcej tutaj informacji na taki wątek, które okażą się bardzo interesujące i z pewnością wciągną Cię zupełnie.

Na rynku są także tzw. kurtki 3 w 1. Są one najbardziej uniwersalne, chociaż niestety wiele im do ideału brakuje.

Zewnętrzna warstwa jest zarówno oddychająca, jak i także nieprzemakalna. Dzięki specjalnej membranie, natomiast wypchana powłoka odpowiada za nasz termiczny komfort. Najczęściej jest to polar, przy czym również podpinka sztuczna lub puchowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*