Gry planszowe rozrywką dla rodziny

W dobie wszechobecnego Internetu gry planszowe straciły nieco na wartości. Jeszcze niedawno wszyscy członkowie rodziny grali w Chińczyka, szachy czy Warcaby. W dzisiejszych czasach rozgrywki przeniosły się do świata wirtualnego. I nie uczestniczą w nich już całe rodziny. Wielka szkoda. Gry planszowe bowiem mają moc oddziaływania na rozwój ludzkiego umysłu. Idealnym przykładem są gry bitewne jak Warhammer Fantasy Battle.

Gra planszowa - Warhammer

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Warhammer Fantasy Battle – zabawa, która uczy

Ta gra bitewna bazuje na manewrowaniu armią na polu bitew z wykorzystaniem różnych scenariuszy. Gra jest tak lubiana, że na dzień dzisiejszy dostępna jest już jej 8. edycja, a w sieci powstają przypisane jej fora. Nic w tym dziwnego. Warhammer Fantasy Battle to nie tylko doskonała przygoda, która niesamowicie pochłania, ale w dużej mierze gra bitewna kształcąca strategiczne myślenie. A przecież myślenie strategiczne to podstawa podejmowania błyskawicznych i pożądanych decyzji. Dzięki niemu przekrojowo analizujemy przeszkody a także potrafimy dać im radę w niepowtarzalny sposób. Przeróżne scenariusze Warhammer Fantasy Battle wpajają, że nie istnieje jedna oryginalna strategia,analogicznie jak nie ma tylko jednego idealnego rozwiązania.

Gra planszowa - Warhammer Inwazja

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Warhammer Inwazja – karciana strategia

Nie tylko gry planszowe wpływają na skuteczność strategicznego myślenia. Dobrym do tego narzędziem jest karciana gra Warhammer Inwazja. Jej historia| ma miejsce się w świecie Warhammer Fantasy Battle. Jest ona tak znana, że powstały nawet Otwarte Mistrzostwa tłumacz przysięgły niderlandzki w ten rodzaj gry. Miłośnicy Warhammera Inwazji mówią, że charakteryzuje ją bardzo energiczna, niemożliwa do prognozowania bitwa, w której nie brakuje niepowtarzalnych momentów. na dodatek nie ma tam szans na nudę, gdyż każda minuta gry jest niepowtarzalna. Jednak najpoważniejszym kryterium zakupu tej gry bitewnej jest wspomniany ogromny wpływ na rozwój strategicznego myślenia.

Strategiczne myślenie niezbędne w biznesie

Dużo się w ostatnim czasie mówi się o wadze strategicznego myślenia w biznesie. Jest wiele firm oferujących szkolenia uczące strategicznego myślenia. Zazwyczaj za swe usługi wymagają dużych kwot. A wystarczy sprawić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy będzie nawykiem, który zaprocentuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*