Cyfrowe życie książki- Wiedźmin A. Sapkowskiego

Obecnie książki możemy nabyć już nie tylko w zwykłej postaci, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów docenia lektury zapisane cyfrowo.

Sapkowski audiobook Wiedźmin

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Stałą popularnością cieszą się audiobooki. Niewiele osób ma świadomość, że książka mówiona ma całkiem długą tradycję. W naszym kraju już w latach 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. W dystrybucji pojawiły się też najpiękniejsze bajki i baśnie dla dzieci.

Oczywiście z czasem zmieniły się nośniki, na których nagrywa się książkę mówioną, jednakże dorośli nadal z radością kupują dla dzieci tego typu nagrania. Przede wszystkim jest to pożyteczny prezent, który rozwija wyobraźnię dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Poza tym jeśli po całym dniu jesteśmy zbyt zmęczeni, by samemu przeczytać dziecku historyjkę do snu, wówczas możemy posłużyć się audiobook.

Pożyteczne audiobooki to również te do nauki języka.

Na niniejszej stronie jest wiele rzeczowych wiadomości, ale szybko sprawdź też dodatkowe szczegółowe informacje hurtownia wielobranżowa online. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

Dzięki nim możemy uczyć się w dowolnym miejscu, przykładowo w samochodzie. Trzeba pamiętać, że swoją funkcję edukacyjną spełnią nie tylko standardowe kursy na CD, ale również ciekawa literatura angielska. Tak właśnie możemy efektywniej przyswajać sobie kolejny język obcy.

Książka mówiona to również doskonałe rozwiązanie dla osób niewidomych. Nadal nie wszystkie najnowsze pozycje wydawnicze są tłumaczone systemem Braille’a, za to wielokrotnie można je nabyć w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Dziś popularne książki bardzo szybko są wydawane cyfrowo. Dla wydawców na pewno jest to również nowa forma dystrybucji ponadczasowego hitu. Niektóre nagrania to produkcje z prawdziwego zdarzenia, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy danego autora. Naturalnie prym wiedzie aktualnie literatura fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się świetnie. Warto również pamiętać, że Andrzej Sapkowski jest autorem nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Miłośników jego twórczości ucieszy zapewne fakt, że pod hasłem Sapkowski audiobook wyszukają w sklepach niejedną pozycję. Także kolejne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*