
Zwykle duże znaczenie posiada także muzyka. Pod względem cech zewnętrznych jednak także zazwyczaj nie ma określonych jednolitych reguł. Toteż nie każdy łysy mężczyzna, ubrany w bojówki wojskowe i ciężkie buty, musi być skinheadem, czy też się za niego uważać.
Ciało i fryzura
Powszechnie wiadome jest, że przedstawiciele danej grupy często są kojarzeni po tym, jakie włosy posiadają. I tak wymienieni skinheadzi są zawsze łysi, metale są posiadaczami długich fryzur, rastafarianie posiadają dready. W czasach popularności subkultury punków rozpoznawalnym i nierzadko widywanym elementem były wielobarwne czuby na głowach i inne zwracające uwagę uczesania. Noszone były przez przedstawicieli obu płci.
Ślady tej mody można oglądać także dziś, chociaż rzadko, a ślady po dawnej popularności widać w filmach czy klipach muzycznych z tamtego okresu. Oprócz włosów ważnym elementem są również wszelkiego rodzaju modyfikacje ciała w postaci piercingu i tatuaży.

Obecnie można zauważyć powstanie czegoś na kształt subkultury, zbierającej ludzi zainteresowanych modyfikacjami ciała i poddających się rozmaitym tego rodzaju procesom.
Ubiór
Równie ważnym elementem jest odzież. Częścią subkultury punk było niezwracanie uwagi na to, co się zakłada. Hippisi ubierali się w lekkie, kolorowe ubrania. Skinheadzi mają charakterystyczny „uniform”, na który składają się takie elementy jak szelki, kurtka harrington, buty martensy i bojówki. Każdy z elementów odzieży miał swoje znaczenie, był częścią ideologii. Ciężkie obuwie jest zresztą przynależne dla wielu subkultur – metali, punków i skinheadów. Analogicznie rzecz ma się z wszelkimi elementami wojskowymi typu multi camo.
Zachwyca Cię tego rodzaju tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję (https://ckt-fitnessclub.pl/) analogicznych tekstów, gdyż one z pewnością też są warte Twojej uwagi.
Tego typu dodatki oferowane są w demobilach i e-shop’ach z odzieżą wojskową.